Kategorie

Foto: Inspirace pro řešení knihovny

Foto: Inspirace pro řešení knihovny
Milujete knížky a máte jich větší než malé množství? Není od věci myslet na knihovnu už v architektonickém návrhu domu nebo rekonstruovaného bytu. I když nebude vyžadovat stavební úpravy, měli byste předem vědět, kde bude knihovna stát.
 Ještě jste nerezignovali na police plné tištěných knih? Není se co divit, vlastní knihovna má svoje výhody, a nejen ty spojené s nostalgií.

Klasická studovna v novém pojetí

Představa studovny romanticky připomíná černobílé fotky spisovatelů při práci, ale je na ní i něco praktického. obývacím pokoji se knihy tak trochu mění v kulisu, kterou prostě začnete vnímat jenom vizuálně. Tahle místnost jim ale patří. Pokud sem mermomocí potřebujete dát počítač, nezapomeňte na křeslo vhodné ke klidnému čtení.

Knihovna pro dobrodruhy

Žebříky jsou trochu pro odvážné, ale když nechcete mít doma regály srovnané do šiku, větší počet knih prostě vyžaduje vysokou knihovnu. Pokud si naopak ve zdolávání výšek libujete, horolezecká knihovna bude první volba.

Knihovna s ochozem

Další možnost, kterou by měl architekt navrhnout předem. Knihovna pod zvýšeným stropem nebo v prostoru, který prochází dvěma patry, se dá bezpečně vyřešit ochozem.

Zabudované regály

Vždycky je lepší počítat s větší knihovnou, než momentálně potřebujete. Dokonce ani nemusíte plnit prázdná místa dekorativními předměty; rozdělte prostě knihy podle žánrů, oboru nebo jazyků. zdroj a další fotografie: Freshome
ab
ab
ab
ab
ab