Kategorie

FOTO: Bydlení v kontejneru osmkrát jinak

Nejde samozřejmě o kontejnery lecjaké, ale ty určené pro námořní přepravu. Byly navrženy tak, aby s co nejmenšími náklady chránily zboží – teď mohou hostit vaše soukromí.
Kontejnery jsou v posledních letech velebeny jako skvělá varianta ekonomicky dostupného moderního bydlení. Nevypadají ale ošklivě? Podívejte se sami.

1. Městečko z kontejnerů

Město postavené z přepravních kontejnerů Obytné buňky vedle sebe i na sobě, mezi nimi cesty, společná prostranství, bazény, parčíky... celé městečko jako z futuristického filmu. Nebo z Neználka. Pamatujete?

2. Obytný kontejner v kvalitním dřevě

Dřevěný plášť dodá kontejneru styl. To, že je bydlení levné, ještě neznamená, že by nemohlo být provedeno luxusně. Například v plášti ze solidního dřeva, jako v tomto případě.

3. Kontejner s dřevěnými paletami

Obytné kontejnery oživené dalším ekologickým nápadem Ani dobře známé dřevěné palety nemusí přijít nazmar. Stačí je natřít na bílo a pokrýt jimi fasádu kontejnerového hnízdečka. Řekněte sami, nevypadá to stylově?

4. Kontejner v luxusním provedení

Drahé designové zařízení vhodně kontrastuje se vzhledem samotné vilky. Průhled do interiéru vám ukáže, že obyvatelé tohoto kontejnerového domku rozhodně nepatří k chudším vrstvám. Ekologické bydlení je zkrátka móda, ať se nám to líbí, nebo ne.

5. Kontejnerová skládanka

Domek složený z několika kontejnerových dílů Jednou z hlavních výhod bydlení v kontejneru je možnost skládat obytné jednotky k sobě. Například jako na této ukázce, kde k rozšíření domu stačila jednodenní práce jeřábu.

6. Bydlení v kontejneru "udělej si sám"

Vlastnoručně zhotovený domek z kontejnerů kombinuje ekologické s moderním. Majitel a zároveň i autor tohoto domku Paul Stankey jej postavil z osobně sehnaného nepotřebného materiálu a umístil uprostřed lesů. Teď v něm spokojeně bydlí se svou rodinou.

7. Věž z obytných kontejnerů

Pokud se tento návrh realizuje, budou se jeho obyvatelé moci stěhovat i se svým bytem. Skladnost a "skladatelnost" kontejnerů dovedená k nejzazší hranici - takhle by mohla vypadat obytná věž, kam při nastěhování jenom doplníte svůj předchozí domov. Konec starostem s balením věcí!

8. Obytný kontejner krok za krokem

Obytný kontejner ze čtyř různých pohledů Bydlení v kontejneru může vypadat stroze, nebo útulně, záleží jen na tom, jak se obyvatelé rozhodnou. Jde vlastně o polotovar, který si každý sám dotvoří podle svého vkusu. Foto: Dornob.com
ab
ab
ab
ab
ab