Kategorie

Exkluzivní dřevěné koupací vany a umyvadla z cedrového dřeva. Komfort do Vaší koupelny...

Dřevo působí velice teplým, hřejivým dojmem. Umístěním kupříkladu dřevěné vany či jiného dřevěného doplňku do vaší koupelny můžete vytvořit zcela originální koupelnu. Dřevo, z něhož jsou vany a umyvadla vyrobeny, má léčebné účinky, navozuje příjemný pocit a údržba není nijak náročná.
 

Cedrové dřevo -  materiálem pro kvalitní nábytek

Cedrové dřevo je opravdu kvalitním materiálem pro výrobu nábytku. Vyrábějí se z něj také vany, umyvadla, sprchové kouty…Cedrové dřevo má velice krásnou a přírodní kresbu, dobře a snadno se opracovává, je pevné a má výborné vlastnosti.
Vlastnosti cedrového dřeva
O cedrovém dřevu se ví už velice dlouho, že má pozitivní energii na zdraví člověka. Příjemně voní a má léčebné účinky. Cedrové dřevo vylučuje esenciální olej, který má protizánětlivé, antiseptické, uklidňující a stahující účinky, používá se při infekčních a kožních onemocněních. Dále snižuje únavu a dodává člověku energii, zbavuje pocitu únavy. Cedrové dřevo obsahuje vysoké množství éterických olejů, které odpuzují veškerý hmyz, nestane se tedy, že by cedrové dřevo napadli škůdci.
 
Proč vany z cedrového dřeva?
Cedrové dřevo je velice stabilní, téměř se nekroutí a nevytváří trhliny, proto je ideálním dřevem pro výrobu nábytku. Cedr je jediné dřevo, které není potřeba ošetřovat ochrannými prostředky proti stárnutí. Cedrové dřevo má extrémní trvanlivost díky vysokému obsahu přírodních olejů, které dřevo chrání proti plísním a bakteriím. Cedrové dřevo je jedno z nejodolnějších dřev, roste pomalu především v kanadských lesích, neobsahuje pryskyřici.
U produktů firmy SAPEKA výrobce Blumenberg se používá dřevo : modřín, kambala.
Výrobce Topimpex pak používá pro výrobu dřevěných van, umyvadel  a jiných dřevěných doplňků dřeva : modřín, mahagon, cedr, třešeň, ořech, wange, teak.
Vany, umyvadla a sprchovací kouty
Vany, umyvadla či sprchovací kouty ze dřeva jsou sice velice finančně nákladné, nepotřebují však příliš mnoho ošetřování, díky vysoké kvalitě dřeva. Jsou určeny především náročným zákazníkům. Vany jsou ručně precizně vyráběny mistry svého oboru. Tyto vany nevyžadují náročné zabudování, montování podstavců, ani silikonování, či vyztužování a zateplování polyuretanovými výplněmi.
 
Koupelí v dřevěné vaně si zpříjemníte náladu
Koupel ve vaně ze dřeva má ozdravné a relaxační účinky, je požitkem. Koupelí v takovéto vaně si navodíte příjemnou náladu, relaxujete a jistě si dokonale odpočinete a načerpáte novou energii. Vany ze dřevo jsou mnohem hlubší než klasické vany, proto v nich můžete pohodlně ponořit celé tělo. Ve vaně ze dřeva se udrží teplá voda mnohem déle než v obyčejné plastové či plechové vaně. Navíc dřevo navozuje příjemné aroma, kterým se po dobu koupele můžete kochat.
 
Kde je nejlepší vanu umístit?
Vany se mohou díky svému opracování umístit kdekoliv - jak ke stěně, tak i solitérně. Místnost, kde je vana či umyvadlo ze dřeva umístěna, by měla mít dobré větrání. Během letních suchých dnů je možné dřevěnou vanu či káď umístit také v exteriéru-na zahradě a užít si koupel pod širým nebem. Pozor bychom si ale měli dát na drevo natřené transparentním lakem, ty nejsou odolné vůči UV záření. Váha takovéto dřevěné vany je okolo 80 kg, u van zvláštních tvarů až 120 Kg. Napuštěná vana váží cca 260 kg.
Udrží vana ze dřeva vodu?
Ano, vana ze dřeva vodu udrží. Vany jsou ručně precizně vyráběny, vodu drží naprosto spolehlivě. Cedr,modřín či wenge nebo kambala je dřevo velmi stabilní, téměř se nekroutí a nevytváří trhliny. Během běžného užívání, při domovních teplotách probíhá utěsnění přirozenou cestou, a to zvětšením svého objemu o cca 2% proti původní hodnotě.
Péče o dřevěnou vanu či umyvadlo
O vany a další výrobky z masivu je potřeba pečovat stejně jako o jiné vany ze sanitárního akrylu. K čištění van jsou nejvhodnější čisticí prostředky neobsahující žádné abrazivní látky a jsou také vhodné pro vany ze sanitárního akrylu. V případě pochybností je možno vyzkoušet čistidlo na neviditelném místě pod obložením. Doporučuje se vany (nejen dřevěné) po koupání utřít suchým hadrem. Tak nemůžou zbytky mýdla a vodního kamene vůbec zaschnout a může se tak ušetřit spousta čisticího prostředku. U naolejovaných van je suché otření vanového dna definitivně nutné. Jednou či dvakrát do roka by se mělo zkontrolovat napětí ocelových pásů 17 klíčem. Při typickém používání van ale zjistíte, že pásy jsou rovnoměrně napnuté.
Údržba
Vany či umyvadla ze dřeva jsou zhotoveny ke každodennímu užívání. Před samotnou koupelí v dřevěné vaně se doporučuje omytí těla mýdlem či šamponem, zbavení se laku na vlasy, to proto, aby tělo relaxovalo už v čistém prostředí. Údržba dřevěných van či umyvadel je snadná. Je-li chemické složení vody bez zvýšeného obsahu chloru, je čištění dřevěné vany jednodušší než u běžných van. Doporučuje se nasypat malé množství jedlé sody na suchou froté utěrku a otřít vnitřní stěny vany. Poté vanu spláchnout vodou a vodu z vany vypustit a vytřít do sucha. Nenechávejte sodu na stěnách působit příliš dlouho. Doporučuje se pro zachování krásného vzhledu dřeva příležitostně natřít přírodním teakovým olejem, ale pouze na venkovní stěny.
Při dobré péči se může Váš koupelnový nábytek stát vytouženou součástí dědictví pro Vaše potomky.
Foto, info: Fa Koupelny SAPEKA, www.sapeka.cz
 
ab
ab
ab
ab
ab