Kategorie

eNTRADA: Španělský design do českých domovů

Entrada, to je společnost, která disponuje exkluzivitou na dovoz produktů značky FISURA, slavné španělské designérské firmy. Nově naleznete v Entradě také výrobky vzniklé pod značkami Portico, Soho a Flip Supplies. Od roku 2003 postupně Entrada rozšiřuje svou působnost ve vlastech českých z Brna přes Prahu, Ostravu, Znojmo a od roku 2005 mohou čeští zájemci nakupovat designérsky zajímavé kousky s puncem ohnivé Hispánie také po internetu. Bohatý katalog se snímky a popisy většiny položek z pestrého sortimentu tak můžete pohodlně sledovat na monitoru svého PC a využívat je k načerpání inspirace nebo jako pozvání do některé z kamenných provozoven.

Entrada...

Entrada kontinuálně rozšiřuje svou nabídku tak, aby nejen odrážela nové a nové trendy, ale také s ohledem na nestárnoucí klasiku, s ohledem na vkus a zájem své klientely, a to včetně zajímavých výstřelků, dle chuti nejnáročnějších zákazníků. Proto se mezi značkami, jejichž výrobky v příjemných prostorách provozoven Entrada naleznete, objevila také značka Portico z Pontevedra blízko portugalských hranic. Pod ní se skrývá nepřeberná škála produktů týkajících se bydlení, navíc v několika stylových řadách.

Fisura, Portico, Soho a Flipp Supplies

Dalším zastoupeným dodavatelem je Flip Supplies z Hernani u San Sebastian. V Entradě od Flip Supplies vystavují a nabízejí především kusový doplňkový nábytek, např. elegantní či naopak pestré a interesantně navržené stolky barové, odkládací a konferenční, taburety, sedátka, křesla a židle, ale i dekorační vázy či mísy.

Světlo, které udělá dojem

V každé Entradě naleznete mimo jiných doplňků, které stojí za to mít, také mnohá úžasná svítidla: lampy a lampičky, lustry a různé zdroje tlumeného podsvícení. Jedná se o produkty značky Soho – Sandra Schuller z Valencie. Stropní, stojací i stolní světla jsou nabízena sladěná do kompletů včetně eventuálních fotorámečků nebo zrcadel „střižených“ ve stejné estetické linii.

Kvalitní design není žádný snobismus

To vše ale neznamená, že Entrada by byl snobský obchod vyhrazený pro klienty s tučným kontem ochotné vyhazovat horentní sumy za nabubřelé výstřelky. Naopak. Hledáte-li například, kde koupit originální dárek, je pro vás Entrada to pravé místo i tehdy, máte-li na útratu vyčleněných pár stokorun, a hlavně: máte téměř jistotu, že něco podobného oslavenec nedostane od nikoho jiného, ani se nebojte, že na něj vybraná věcička bude vykukovat z každé třetí výlohy ve městě. To je neoddiskutovatelná výhoda těch firem, které nemají (a nepotřebují mít) provozovnu v každém obchodním centru. Sháníte nápaditou drobnost? Tady vyberete například ze zásuvky „napěchované“ výbornými klíčenkami z chirurgické oceli – od psacího stroje přes svítící raketku po bicykl či minimalistickou kočku.

Když chcete udělat někomu radost

Elegantní i praktické doplňky pro stolování i vaření, spousta variabilně provedených budíků a hodin se všemi možnými tvary a dekory, to vše se vám může hodit, až budete bezradní, čím udělat někomu radost. Proč mít třeba v krásné nové kuchyni jar postavený v plastové nádobě, v níž se prodává nebo ho schovávat do skříňky, když můžete mít u dřezu krásný porcelánovo-nerezový dávkovač, do nějž dáte čistič i kartáč, houbičku či drátěnku, navíc barevně sladěný s novým interiérem? Jistě, za tisícovku si takový doplněk nekoupíte jako rohlík, ale chcete-li někoho potěšit, nebo sebe sama odměnit, je to na místě. Přestali jste úspěšně kouřit? Vydrželi jste dodržovat dietu? Splnili jste předsevzetí? Pak si udělejte za odměnu radost!

Cow Parade

Je možné, že jste dosud Entradu neznali. Co je vám ale asi jistě povědomé, to jsou ty pestrobarevné modely krav. Jde o zmenšené varianty soch krav v životní velikosti, které vznikly a stále vznikají v rámci veleúspěšné přehlídky Cow Parade. Idea uspořádat něco jako Cow Parade se zrodila v roce 1996 a jejím otcem byl švýcarský výtvarník Walther Knapp. Sochu krávy v životní velikosti (již vytvořil Knappův syn Pascal) jako 3D malířské plátno zamýšlel nejprve pro Výstavu umění v Curychu.  Koncept získal takový úspěch, že sponzor výstavy, Svaz obchodníků sponzoroval výrobu formy na laminátové odlitky původní první krávy - Stojící. O rok později Pascal Knapp vytvořil krávu Ležící a Pacoucí se.
V Polsku se vyrábí "klony" těchto soch, které na objednávku různých mecenášů, filantropů a soukromníků dále ztvárňují různí malíři. Přehlídka Cow Parade se úspěšně konala již v mnoha světových metropolích.   V Praze byla přehlídka v roce 2004 a tak, jako jindy, putovaly výnosy z oonečné aukce krav na dobročinné účely.  Krávu je totiž možné si "adoptovat" nebo i koupit. Podle soch vznikají také jejich zmenšené repliky, které si můžete právě v Entradě zakoupit, Jejich cena se pohybuje kolem dvou tisícovek. Podle barevně "zebrované" krávy ve štítě také prodejny Entrada poznáte.
ab
ab
ab
ab
ab