Kategorie

Energeticky soběstačný mobilní dům

Energeticky soběstačný mobilní dům
Konceptů dobře přemístitelného malého domu, který by byl zároveň i pokud možno energeticky soběstačný, najdete více, tento je však z dílny slovenských architektů. Má název Ecocapsule.

Domek zaujme na první pohled svým tvarem a hladkým povrchem, evokuje sci-fi příběhy, někomu může připadat jako z budoucnosti, jinému jako dárek od mimozemšťanů. Jedná se však o netradiční mobilní obydlí od slovenských architektů Nice Architects, které i přes své malé rozměry (4,45 x 2,55 x 2,25 m) nabízí bydlení pro dva lidi. To vše bez nutnosti připojení k inženýrským sítím.

Na střeše jsou solární panely (2,6 m2, 600 W) a do výšky se tyčí větrná turbína (750 W). O uložení energie se starají vysokokapacitní baterie. Díky dvěma zdrojům energie se obyvatelé nebudou potýkat s nedostatkem elektřiny. Zaoblený tvar napomáhá k efektivnímu zachytávání dešťové vody, která se čistí prostřednictvím zabudovaných filtrů.

Ecocapsule.sk

Pobyt v Ecocapsuli neznamená snad kromě prostorových nároků žádné odříkání. Najdete tady pohodlnou postel, kuchyň s tekoucí vodou ze zásobníku, splachovací záchod a horká sprcha jsou samozřejmostí. Našlo se zde dost místa i pro úložné prostory.

Ecocapsule se převáží v běžném přepravním kontejneru bez jakýchkoli složitých příprav k transportu. Do budoucna autoři plánují také pojízdnou variantu. Finální cena bude zveřejněna na konci tohoto roku.

Ecocapsule.sk
ab
ab
ab
ab
ab