Kategorie

Elegantní úložné prostory

Každý z nás rád shromažďuje rozličné věci, ať už pro své potěšení nebo pro strýčka Příhodu. Nejen tyto, ale i věci sezónní potřeby je nutné někde uskladnit.
A co s objemnými věcmi, které – jak nám radí reklama – je nejlepší „vycucnout“ a zasunout pod postel? Doba a trend nám radí tyto věci uschovat do takových úložných prostor, které vhodně zakomponujete do vašeho útulného bytu. Jak tedy na to?

Elegantní skříňka může tvořit vhodný doplněk interiéru

Předměty každodenní potřeby…

…není možné zastrčit někam hluboko pod postel. Proto se v tomto případě doporučují různé poličky a regálky, které vám vaše obydlí jen zútulní. Do těchto poliček můžeme předměty uschovávat jen tak volně, případně použít boxy, které slouží zejména na menší věci. Pokud toto všechno nechceme vystavovat na odiv, není nic jednoduššího než polici překrýt závěsem, pokud možno světlým, aby se nám prostor opticky rozšířil. Úložné boxy je možné ovšem použít také samostatně. Moderním řešením jsou boxy na kolečkách nebo komody, bedýnky či vaky, které vám budou sloužit nejen jako úložný prostor, ale budou vhodným doplňkem kupříkladu do předsíně či obýváku. Pokud vlastníte větší byt nebo domek se schodištěm uvnitř, nabízí se vám další prostor k využití. Pod těmito schody je možné umístit celou sestavu polic a skříněk, které je opět možné ukrýt před zraky návštěvníků a před nepřítelem prachem závěsem či zástěnou.

Sezónní věci

Vkusným a trefným řešením, kam se sezónním věcmi, je také využití vyššího stropu a zbudování police pod ním. Tyto police, které vytvoří značný prostor pro méně potřebné věci – jako sezónní oblečení, vánoční ozdoby atd., je vhodné umístit do chodeb či průchodů ve vašem bytě. Nejčastější provedení bývá ve dřevě. Poslední doporučení se týká spíše otázky „kam s nimi?“. Řeč je o láhvích, pro něž jsou v dnešní době vytvářeny speciální police, které mají zabírat co nejméně místa a být samozřejmě ozdobou.

Praktický box na kolečkách skýtá mnoho prostoru pro nejrůznější drobnosti, do velkého válcového vaku se vejde spousta prádla
ab
ab
ab
ab
ab