Kategorie

EKuchařka: všechny recepty hezky pohromadě

Dávno již odzvonilo klasickým papírovým kuchařkám, které se dědily z generace na generaci. Díky internetu teď můžete sbírat a zkoušet stovky receptů od nejrůznějších kuchařů a kuchařek. Kromě toho program EKuchařka slouží rovněž jako zápisník vašich vlastních receptů. Vše hezky česky a zadarmo.
Program EKuchařka slouží k evidenci receptů a rychlé a jednoduché práci s nimi. Recepty můžete do programu dostat několika způsoby: ručním zadáním, importem ze souborů, stáhnutím z internetu nebo od ostatních uživatelů EKuchařky. Obrovskou databázi receptů naleznete ke stažení zde. Po stáhnutí souborů s recepty pak jen v programu zadáte cestu k těmto souborům a EKuchařka se už o ně sama postará.

Vyhledávání podle kategorií

Jak vlastně program vypadá a jak se ovládá? Jak můžete vidět na obrázku č. 1, prostředí EKuchařky je prosté a přehledné. V levé části okna se nachází seznam kategorií a možností, podle kterých lze vyhledávat recepty. Ono vyhledávání je jedním z hlavních důvodů, proč dát EKuchařce přednost před klasickou knihou s recepty. Pokrmy zde můžete vyhledávat podle kategorií jako jsou např. polévky, hlavní jídla, omáčky, přílohy a mnoho dalších. Většina těchto kategorií obsahuje i podkategorie. Když chci například najít recept obsahující hovězí, musím nejdříve vybrat možnost Kategorie, poté Hlavní jídla a nakonec kliknout na položku Hovězí maso, kde se mi následně zobrazí seznam receptů. Kromě toho lze vhodné jídlo nalézt podle dalších kritérií, jako jsou doba přípravy, hodnocení, náročnost či původ receptu.

Informace jako na dlani

Samotný recept a další informace získáme kliknutím na název jídla v seznamu. Zjistíte tak, jaké suroviny a v jakém množství na přípravu pokrmu potřebujete, kolik porcí z toho vytvoříte, jak náročný recept je a pochopitelně postup, jak vše zpracujete do stravitelné podoby. Všechny informace tak máte jako na dlani a bez zbytečného listování knihou (viz obr. 2).

EKuchařka, to nejsou jen recepty

Zajímavostí programu jsou pak další nástroje, které byly do aplikace přidány. Jedná se o funkci Jídelní menu, Index tělesné hmotnosti, který vám vypočítá známé BMI, Alkohol test, který zjistí míru alkoholu v krvi a řekne vám, za jak dlouho jej odbouráte, dále Kuchyňské minutky s funkcí odpočtu při vaření, Seznam éček a Převod jednotek. Tyto prográmky v programu jsou velice příjemným bonusem a dotváří pocit komplexnosti celého softwaru (viz obr. 3).

Hodnotíme EKuchařku

EKuchařka je příjemný, přehledný a lehce ovladatelný program. Zajímavým ho činí rovněž fakt, že je v češtině a je freeware – tedy zcela zdarma. Proto mu je uděleno výjimečné hodnocení 100%. Tento program tak lze všem kuchařům a kuchařkám vřele doporučit.
Autor: Eugen Letý Velikost Souboru: 3,9 MB Operační systém: Všechna Windows Licence: Freeware Hodnocení: 100%
ab
ab
ab
ab
ab