Kategorie

Efektivní zabezpečení domů a bytů pro laiky

Majitelé nemovitostí v České republice otázku zabezpečení moc neřeší. Přitom více než 80% tuzemských dveří dokáže příležitostný zloděj překonat do tří minut s použitím jednoduchého nářadí.
Tato nemilosrdná statistika nahrává všem amatérským zlodějům a zvyšuje tak riziko, že se i Vy stanete obětí loupeže. Češi raději investují do vybavení bytu než do jeho zabezpečení, přitom jedna malá loupež může totálně nabourat život celé rodiny. Je jasné, že málokdo chce investovat desetitisíce do zabezpečení. Finanční situace některých rodin je natolik špatná, že o tom ani nemohou přemýšlet. Tito lidé jsou však nejčastějším cílem všech zlodějů, a jejich již tak tíživá situace se rázem promění v noční můru.

Jaké jsou možnosti zabezpečení?

Cenové rozmezí jednotlivých řešení je od pár tisíců korun až po statisíce. Prvním a určitě rozumným krokem je montáž bezpečnostních dveří alespoň 2. stupně. V případě bytu máte zabezpečenou jedinou vstupní cestu, pokud nebydlíte v prvním patře nebo přízemí, kam se může zloděj dostat přes balkon. I tak si ale musíte připravit minimálně 10 000 - 15 000 Kč. Fyzické zabezpečení domu se zahradou je mnohem náročnější a může se vyšplhat na několik desítek až stovek tisíc korun. To už je částka, kterou si může málokdo dovolit. Přitom přeskočit plot a rozbít zámek u kůlny zvládne i malé dítě, natož zloděj.¨

IP wifi kamery

Doba, kdy byla instalace kamerového systému náročná a drahá, je dávno pryč. S rychlým vývojem modrních technologií si dnes můžete objednat kvalitní bezpečností kameru od 2 tisíc Kč. A to je investice, která se rozhodně vyplatí. Jak IP wifi kamery fungují? Po jednoduché montáži, kterou zvládne úplně každý, bude kamera snímat část objektu s úhlem záběru 60°. Kamera se ovládá pomocí chytrého telefonu nebo počítače, a jak je již z názvu patrné, důležitým krokem je mít v dosahu Wifi signál. Kamera se pak připojí buď přes Wifi protokol, nebo přes routeru pomocí UTP kabelu. Parametry a specifikace se liší na základě konkrétních modelů, ale většina moderních kamer nahrává v HD nebo Full HD rozlišení. Nejdůležitější funkcí je detekce pohybu a zvuku, při které kamera odesílá aktuální fotografii na emailovou adresu nebo FTP server, a zároveň nahrává krátké video na SDHC kartu. IP wifi kamery již od 1 990 Kč koupíte na Kabelmánie.cz Vy jako majitelé kamery máte neustálý dohled nad snímaným místem, ať jste kdekoli. V případě vloupání můžete okamžitě kontaktovat policii a máte tak nad pachatelem náskok. Pokud si zloděj kamery všimne a uteče, pořád máte v rukách záznam, který můžete předat policii. A jelikož jsou snímky minimálně v HD kvalitě, tak lze lépe vypátrat i pachatele, který je zahalen (výška, oblečení, styl chůze a další parametry). Pokud zloděj kameru rozbije, stále máte fotografie na emailu, a v případě správného nastavení i video záznam na serveru, kde si to můžete zpětně stáhnout.

Wifi IP kamery jsou dostupné pro každého

Jak jsme již zmínili, bezpečnostní IP kamery startují na 2 000 Kč a jsou cenově velmi dostupné. V poměru cena/výkon se jedná o jednu z nejlepších zabezpečovacích metod. U větších objektů musíte kamer objednat několik. Do domů a bytů stačí jedna nebo dvě. Kompletní nabídku naleznete v eshopu Kabelmánie.cz.
ab
ab
ab
ab
ab