Kategorie

E-architekt

Krásné slunečné dny tohoto jarního času vybízejí k procházkám městem a obdivování architektonických skvostů. Co ale dělat v případě, když sluníčko stávkuje? Můžete navštívit webové stránky časopisu e-architekt.
Tento časopis je prvním svého druhu na českém internetu a poskytuje komplexní informace z oblasti architektury. Působí zde již od roku 2002 a za tuto dobu stačil oslovit velice široké spektrum veřejnosti. Nemá tištěnou podobu, ale je snahou redaktorů tohoto internetového magazínu spolupracovat s mnohými, ať již tištěnými nebo elektronickými periodiky. Proto zde také najdete širokou paletu článků a zajímavostí.

Pro odborníky i laiky

Internetová prezentace vás na první pohled upoutá množstvím odkazů, ať již na spřízněné weby nebo rozmanité akce, které se v následující době připravují. Nejen pro odborníky jsou zde sekce Praxe a Teorie, kde se dozvíte, jak již názvy obou rubrik napovídají, o novinkách nebo postupech v architektuře nejen teoretických ale i praktických. Články jsou velice čtivé, většinou doplněny ilustračními fotografiemi a také doprovázeny odkazy na zajímavé související stránky. V rubrice Stavba se magazín zabývá moderními i historickými budovami, projekty a realizacemi v této oblasti. Další náplň webu je věnována převážně tématům stavitelským, ale nechybí ani sekce zajímavé odkazy nebo kontakty na redakci, také si můžete přečíst starší příspěvky, přehledně uskladněné v Archívu.

Široký záběr

Zajímavým prvkem stránek jsou sekce věnované recenzím hardwaru a softwaru spojeného nějakým způsobem s architekturou, resp. stavitelstvím. Naleznete zde také Burzu práce, která pomůže nejen těm co práci hledají ale i těm co práci nabízejí. Poslední, o čem bych se rád zmínil, je rubrika Školy, která je věnována fakultám architektury pražského ČVUT, brněnského VUT a liberecké TU. Jsou zde uvedeny informace o dění na zmíněných školách, chystaných projektech nebo studentských pracech.

Přemíra reklamy

Celkový dojem z těchto stránek je celkem příjemný, podpořený množstvím zajímavých a pro většinu čtenářů nových informací, je zde však až příliš reklamy, která jinak veskrze pozitivní hodnocení mírně snižuje. Pokud ale hledáte informace právě z tohoto oboru, mohu vám stránky www.e-architekt.cz vřele doporučit. www: http://www.e-architekt.cz/
ab
ab
ab
ab
ab