Kategorie

Dvojité chlazení – SIDE BY SIDE

Kdy jindy než v létě oceníme chladivé osvěžení v podobě orosené sklenice nápoje, kdy jindy než v létě se potraviny kazí nejrychleji. Právě v parných dnech využijeme přínosy chladniček side by side.
Chladničky side by side někdy nazýváme také "americké". Jedná se o dvoukřídlou chladničku, nejčastěji v kombinaci s mrazákem. V prostorné chladící skříni můžeme uložit širokou škálu potravin a nápojů. Side by side je doslova přeloženo jedna vedle druhé, bok po boku. Tyto lednice se vyrábějí v šířkách 90cm (díl 60+30) a 120cm (dva stejné díly 60+60). Můžeme si vybrat z bílého nebo nerezového provedení.

Horké léto vás nemůže zaskočit

Chlazení na různé způsoby

Velký prostor vyplnili výrobci chladniček bravurně. Chladící prostor rozdělili na různé zóny tak, aby každá potravina měla správnou teplotu. Můžeme tak využít chladící zónu pro maso a uzeniny, menší chlazení pro sýry a samozřejmě také zónu pro zeleninu. Některé typy mají prostor na rychlé zchlazení nápojů. Nadstandardem je zóna biofresch, kde jsou teplota i vlhkost vzduchu upraveny tak, aby potraviny vydrželi několikanásobně déle.

Nadstandardní výbavou je ledovač i samostatný bar na nápoje

Led rovnou do sklenice

Specialitou velkých chladniček je netradiční výbava. Mezi nejčastější patří výrobník ledu. Ten může být umístěn v mrazící části (jedná se o nádobu, ve které se vytvářejí kousky ledu) nebo přímo ve dvířkách lednice. Do otvoru ve dvířkách pak stačí postavit sklenici a zmáčknout dávkovač. Do sklenice vpadne odměřená dávka ledových kostek, u některých typů pak eventuálně ledová tříšť. Pokud ledovač připojíme na vodu, můžeme při koupi chladničky ušetřit – na pevně napojený spotřebič platí snížená sazba DPH 5%. Výrobník ledu musíme pravidelně čistit a vyměňovat vodní filtry.

Milovníkům vína jistě přijde vhod vestavěná vinotéka

Nadstandardní výbava

Milovníci vína si mohou zakoupit lednici side by side vybavenou vinotékou. Zpravidla prosklená vitrína bude udržovat vhodnou teplotu vín ke konzumaci i ke skladování. Aby z chladícího prostoru neuniklo v parném dni při častém otevírání příliš chladu, vymysleli výrobci malá dvířka, kterými je možné vyndat nápoje, které potřebujeme, aniž bychom otevřeli celé velké dveře. Nacházejí se uprostřed dveří lednice a lze je otevírat nezávisle na pantech hlavních dveří.
ab
ab
ab
ab
ab