Kategorie

Dveře: plast nebo dřevo?

Dveře: plast nebo dřevo?
Potřebujete nové vstupní dveře a váháte, zda si pořídit plastové či raději dřevěné.

Dříve než se rozhodnete, do jakých vstupních dveří investujete, je dobré zvážit všechna pozitiva i negativa, protože rozhodujete o prvku, který by měl spolehlivě sloužit řadu let.

Vstupní dveře jsou vizitkou domu

Vstupní dveře musí plnit v domě řadu funkcí. Měly by být především bezpečnou vstupní branou, která bude vítat hosty a bránit před nezvanými návštěvníky. Od vstupních dveří se očekává ochrana interiéru před chladem, hlukem, vlhkostí i prachem. Samozřejmostí by měla být bezvadná funkčnost bez drhnutí či problémů se zamykáním. Vstupní dveře jsou tedy vizitkou, která reprezentuje, i prvkem, který bude bezvadně a spolehlivě sloužit. Vstupní dveře z plastu i dřeva je možné pořídit si v jednokřídlém či dvoukřídlém provedení. Zajímavé jsou kombinace vstupních dveří s bočními světlíky či nadstvětlíky, které účinně prosvětlí zádveří. Vstupní dveře z plastu či dřeva jsou z hlediska ceny nemalou investicí, kde stojí za to dobře promyslet všechny aspekty, a to ať v případě, že budou sloužit v novostavbě či rekonstruovaném domě.

Pevné vstupní dveře

Vstupní dveře by měly být především pevné a tvarově stabilní. Při běžném používání by se ani po letech neměly kroutit, což by degradovalo jejich funkčnost. Základem vstupních dveří ze dřeva i plastu je vždy profilový systém složený z rámu a křídla. V obou materiálových provedeních je křídlo buď osazeno izolačním zasklením či izolační výplní, kterou je možné vybírat z celé řady designových variant. Rám je dole osazen hliníkovým prahem, který by měl mít přerušený tepelný most, aby bránil prochlazování. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Dřevěné i plastové vstupní dveře osazené ozdobnými izolačními výplněmi je možné přizpůsobit individuálnímu vkusu. „Dřevěné vstupní dveře můžeme zákazníkovi vyrobit také podle jeho vlastního designového návrhu,“ říká M. Tomčíková produktová manažerka značky VEKRA a dodává: „Vždy jde o zakázkovou výrobu, každé vstupní dveře jsou tak originál podle přání zákazníka.“

Plastové vstupní dveře trochu jinak

Plastové vstupní dveře jsou výhodné z hlediska pořizovací ceny. Profilový systém plastových vstupních dveří by měl být dostatečně odolný proti poškození a kroucení. Plastové vstupní dveře musí být osazeny kvalitní dostatečně silnou ocelovou výztuhou, ta rozhoduje o jejich stabilitě. Při výběru plastových dveří je proto důležité zaměřit se na kvalitu ukrytou v profilu. Je také dobré vědět, kdo a kde vstupní plastové dveře vyrobil, abyste věděli, kam se obrátit v případě problémů. Plastové vstupní dveře jsou nabízeny v provedení plastových vstupních dveří s překryvnou hliníkovou výplní. Z venkovní strany je celé křídlo plastových dveří překryto hliníkovou deskou tloušťky 2mm. Hliníková deska poskytuje plastovým vstupním dveřím lepší tepelnou i zvukovou izolaci, zejména ale celkově dveře zpevňuje. Takto upravené vstupní plastové dveře mají lepší tvarovou stabilitu i odolnost proti poškození. Výběru vstupních dveří se vyplatí věnovat dostatečnou pozornost. Pořízení levného produktu se zejména u plastových vstupních dveří nemusí vyplatit.

ab
ab
ab
ab
ab