Kategorie

Drobnosti, které můžete udělat ještě dnes

Nemusíte se rovnou pouštět do velkého úklidu. Přinášíme inspiraci pro pár menších úklidově-organizačních úkolů, které zvládnete za kratší dobu a ještě ze sebe budete mít dobrý pocit.

Zaměřte se na jednu oblast

Vyberte si jednu zónu ve vašem bytě nebo domě, ideálně takovou, která už vás svým nepořádkem nějakou dobu rozčiluje. A pusťte se do ní. Může to být nesrovnaná police v koupelně, komora na domácí náčiní nebo okolí toalety. Soustřeďte se na svoji práci a uvidíte, že místo za chvíli prokoukne. Zkuste takový malý úkol každý den a zaručujeme vám - vaše bydlení bude pořád vypadat k světu.

Roztřiďte dokumenty

Každému z nás se obvykle někde ve skříni vrší účty, faktury, smlouvy, lékařské zprávy, dokumenty k pojištění, bankovní lejstra... dalo by se pokračovat až do úmoru. I když jste to nějakou dobu odkládali, vyndejte je a udělejte v nich pořádek. Rozdělte je do označených složek, seřaďte podle data nebo jiného logického kritéria a ty důležité označte barevným lepicím papírkem.

Posbírejte prádlo

Zvlášť pokud máte děti, je pravděpodobné, že se někde v domě neustále válí oblečení, ať už celkem čisté, nebo špinavé. Do tohoto úkolu můžete děti klidně zapojit. Když všechno půjde hladce, mělo by být prádlo posbírané během pěti minut. Oddělte špinavé od čistého a vše uložte tam, kde to uloženo být má. Rozházené oblečení není jediným nepořádkem v bytě, ale patří k těm nejviditelnějším. Když se jej zbavíte, byt okamžitě vypadá o něco lépe.

Vytřiďte odpad

Častou omluvou těch, kteří netřídí odpad, je nedostatek času. Ale ruku na srdce, když si svůj režim rozumně zorganizujete, opravdu se nenajde čtvrthodinka týdně na roztřídění toho, co se za posledních pár dnů vyhodilo? Pokud už máte třídicí koše, vaše práce bude jednodušší. Pořád ale můžete zkontrolovat byt a dohledat například staré krabice k vyhození, v koupelně sebrat obaly od vypotřebovaných nebo prošlých přípravků a přidat je do roztříděného odpadu.

Vyčistěte umyvadlo

Ze všech keramických povrchů v bytě se umyvadlo obvykle zanese nejrychleji, protože u něj vykonává svoji hygienu celá rodina. Jednomu upadne z kartáčku kus pasty, druhý umaže okraj hlínou ze zahrady, třetí sáhne na kohoutek rukama upatlanýma od snídaně. Otření umyvadla zabere pár minut a spolehlivě vám zlepší následující ráno.

ab
ab
ab
ab
ab