Kategorie

Dřevostavba na kolečkách aneb moderní mobilní dům

Dřevostavba na kolečnách aneb mobilní dům

Pojem obytný vůz dostal díky Danu Dobrowolskimu úplně nový rozměr. Ten se nechal inspirovat pojízdným vozem z padesátých let a teď si může dopřávat bydlení v tomto parádním dřevěném obytňáku! 

Jako v každém správném obytném autě, ani tady nechybí plně funkční kuchyňský kout, zabudované úložné prostory či koupelna včetně záchodu, sprchového koutu i vany. Navíc zde najdete i klimatizaci, francouzská okna a venkovní sprchu.  

Do horního patra se dostanete po zabudovaném schodišti. Místnost je rozdělena na pravé a levé křídlo, jsou ale vzájemně propojeny postranním ochozem. 

Tady je dostatek místa pro nocležníky, kterých se sem vejde až osm. Také nechybí prostor pro knihovnu nebo stolek s židlí, které mohou nahradit třeba pracovnu.  

Velká okna do všech stran zajišťují dostatek světla a také pohádkový výhled na krajinu. 

 

Velikost celého domku, který pochází z dílny severoamerické firmy ESCAPE Homes, je sice jen 26 čtverečních metrů, ale člověk až žasne, jak prostorně celá stavba vypadá a jak do sebe všechno dokonale zapadá a ladí. Cena takového domečku na kolečkách se pohybuje okolo 50 000 dolarů, což je asi milion a čtvrt českých korun. 

ab
ab
ab
ab
ab