Kategorie

Dotace na bydlení? Pozor! Nenaleťte klamavým nabídkám

Dotace na bydlení? Pozor! Nenaleťte klamavým nabídkám
Média přinesla zprávy o klamavých nabídkách společnosti Finanční centrum Hodonín, která již od listopadu nabízí za tučnou provizi zájemcům pomoc se získáním dotací Evropské unie na podporu bydlení. Problém je, že žádné takové dotační programy Bruselu neexistují.
 

Pozor na klamavou nabídku dotace na bydlení

Ministerstvo pro místní rozvoj zveřejnilo v úterý 27. 1. 2008 tiskovou zprávu s varováním pro občany před klamavou nabídkou zprostředkování dotací z EU na výstavbu domů za úplatu.

Dotaci z fondu EU na výstavbu rodinných domů získat nelze

Společnost Finanční centrum se sídlem na Národní třídě 16 v Hodoníně poskytuje nepravdivé informace. Na výstavbu rodinných domů není možné získat dotaci z fondů EU! Finanční centrum ale nabízí zájemcům pomoc při zprostředkování  získání (neexistující) dotace za úplatu zaplacenou předem. Nabídku propagujej nejen na svých webových stránkách, ale také v reklamních blocích jedné z regionálních rozhlasových stanic.

Klamavá nabídka dotací na bydlení se neobjevuje poprvé

Finanční centrum Hodonín dotace údajně dokáže zprostředkovat ve spolupráci se společností TP Investiční s.r.o. se sídlem v Jezernici 164, na jejíž nekalé praktiky MMR upozorňovalo již v loňském roce. Nabídka pak načas z webových stránek firmy zmizela, ale nyní byla opět publikována.

Lákavé nabídky dotace na bydlení si vždy prověřte

Buďte proto opravdu ostražití a solidnost každé firmy, o jejíchž nabídce uvažujete si ověřte. V případě firmy Finanční centrum by potenciálního návštěvníka internetové prezentace mělo odradit již to, že společnost uvádí jako oficiální kontakt pouze soukromou e-mailovou adresu a návštěvu v sídle firmy je nutné si předem domluvit. Také po nahlédnutí do obchodního rejstříku zjistíte, že údaje nepůsobí přesvědčivě.

Klamavá nabídka na dotace na bydlení se nachází na několika webových stránkách

Klamavé nabídky na zprostředkování smyšlených dotací na výstavbu rodinných domů najdete hned  na několika webových doménách: Finanční centrum Hodonín TP investiční s.r.o. (aaadotace.cz) Dotacenadomy.eu

Buďte obezřetní a informovaní spotřebitelé

Buďte proto obezřetní a lákavě znějící nabídky si vždy ověřte u kompetentních orgánů státní správy, přes něž do naší země peníze z eurofondů míří.

Zdroj informací: Tisková zpráva 27. 1. 2009 Ministerstva pro místní rozvoj ČR
ab
ab
ab
ab
ab