Kategorie

Dopřejte miminku spaní jako v bavlnce

U malých dětí se dvojnásob vyplatí vsadit na kvalitu. Určitě nechcete riskovat, že se vašemu dítěti bude špatně spát. Protože když se dobře nevyspí dítě, noc probdí i rodič.

Jakou vybrat matraci

Do dětských postýlek patří jedině speciální dětské matrace. Výrobci je totiž navrhují s ohledem na váhu a velikost dítěte; z moderních a kvalitních materiálů, jako je například pěna Flexifoam®. Jednou z nejoblíbenějších na trhu je matrace Mimi. Matrace Mimi s jádrem z pěny Flexifoam® má navíc uprostřed vrstvu z kokosového vlákna. Díky ní je dostatečně pevná, ale zároveň prodyšná. Útok vlhkomilných plísní a roztočů tedy nehrozí. Vzdušnost matrace zajišťují i hrbolky na ložné ploše. Miminko ale tlačit nebudou - na nich ještě leží snímatelný a pratelný potah prošívaný dutým vláknem.

Aby dítěti nebyla zima ani teplo

Přikrývku pro malé miminko vybírejte v dětských odděleních. Neměla by být příliš těžká, ale musí v zimě dostatečně hřát. Ideální jsou prošívané přikrývky, obšité vzduchové komory totiž výborně izolují teplo. Peřinka v dětském setu Aegis je například prošita do tvaru kytičky. Přikrývka naplněná dutým silanizovaným rounem je přirozeně antialergenní, odolná proti plísním a roztočům. Výšku polštáře ze setu můžete regulovat odebráním náplně díky bočnímu zipu, dítěti ho však do postýlky dejte až kolem jednoho roku.

S hračkami to nepřehánějte

Aby se vaše děťátko v postýlce necítilo tak samo, můžete mu do ní dát plyšového kamaráda. Pamatujte ale, že i hračka může být plná roztočů. Proto dítěti raději nedávejte vašeho starého medvídka z dětství, ale kupte nového.
  • Hračky musí být samozřejmě vhodné pro děti do tří let.
  • Nesmí obsahovat žádné malé části, které by dítě mohlo vdechnout nebo spolknout.
  • Proto raději investujte do dražší kvalitní hračky než pochybné, byť levné.
Nad postýlku pak můžete zavěsit kolotoč. Ten můžete i vlastnoručně vyrobit, například z fotek rodiče, který tráví část dne v práci. Oblíbené jsou i různé hrazdičky s kousátky a chrastítky. Kolem novorozeného dítěte by ale nemělo být příliš věcí. Svět mu totiž už tak připadá dost zajímavý. Dárky od všech příbuzných proto raději ze začátku ukliďte do skříně.
ab
ab
ab
ab
ab