Kategorie

Domácí bazény, jaké jste ještě neviděli

Malé, větší, ale vždycky neobvyklé: Podívejte se s námi na nejpodivnější řešení bazénů.
Malou domácí vodní nádrž lze opravdu vybudovat leckde - na střeše, na terase, ve sklepě... dokonce v obývacím pokoji.

Bazén na visuté terase

Ano, i dům v kopci může mít bazén, a dokonce to nemusí být ani v přízemí. Tato stavba působí jako sestava poskládaných betonových desek, z nichž jedna slouží právě jako koupaliště.

Bazén i pro děti

Pro dospělé hlubší část, pro děti schody, které je postupně zvykají na hloubku, a průhledná stěna pro lepší kontrolu. Sen každého rodiče, který se o svoji ratolest při koupání strachuje.

Rodinný bazén budoucnosti

Tohle už je trochu kategorie sci-fi: Obojživelný rodinný dům a jeho jednoduchý výsuvný bazén. Nádrž ke koupání vzniká jednoduše tak, že se vysune zábrana, která sice propustí vodu, ale od všeho ostatního, co by v ní mohlo plavat, vás ochrání.

Zcela průhledný bazén

Tady byla myšlenka průhledného bazénu dotažena až do konce. Průhledné jsou všechny boční stěny, takže celé těleso bazénu připomíná veliké akvárium.

Bazén v podlaze

Jednoduchý nápad náročný na dokonalé provedení: Pevná a bezpečná část podlahy začne po stisknutí ovladače klesat, místo se zaplní vodou a objeví se i praktické schůdky.

Bazén v obývacím pokoji

Jako z kajuty kapitána Nema vypadá tento bazén uprostřed obytné místnosti. Když se právě nepoužívá, chrání ho velký, automaticky ovládaný poklop.

Dům stojící v bazénu

V tomto případě je bazén doslova všude kolem domu, celá konstrukce totiž jakoby přímo z vody vyrůstá.

Japonské jezírko

Jezírko u tohoto domu připomíná prvek ze zahrady v japonském stylu, ale obyvatelé se v něm opravdu mohou vykoupat. Důmyslné větrolamy ve tvaru plachet zabraňují tomu, aby plavcům byla příliš velká zima.
ab
ab
ab
ab
ab