Kategorie

Dokonalé žehlení s parním generátorem

Neradi žehlíte? Přestože nám moderní doba přináší mnohem větší komfort v podobně napařovacích žehliček než měly například naše babičky, stále se dá co vylepšovat. Výrobci stále přicházejí s novinkami, jako je zvětšení nalévacího prostoru, jeho umístění do zadní části žehličky nebo vylepšení žehlící plochy v podobě počtu a rozmístění napařovacích otvorů. Tohle všechno jsou však pouhé „kosmetické úpravy“ běžných napařovacích žehliček.
Skutečnou revolucí v žehlení je přístroj zvaný parní generátor. Vypadá jako běžná napařovací žehlička. Pokud ji však blíže ohledáme, zjistíme, že přístroj je celkově větší a těžší. Hlavním rozdílem je místo, kde vzniká pára. Nádrž na vodu není součástí vlastní žehličky, ale oddělenou částí generátoru.

Žehlit povlečení složené na čtvrtiny? Žádný problém

Díky oddělenému, velkému generátoru může být nádrž na vodu podstatně větší, a to až 1 litr. Tlak páry dosahuje u vybraných modelů 5ti barů. Díky takovému tlaku lze žehlit například povlečení sležené na čtvrtiny. Parní generátor látku propaří tak dokonale, že není ani třeba žehlit takto složené povlečení z obou stran.

Dva základní typy na trhu

Na trhu se setkáme se dvěma základními typy parních generátorů. Jeden je s bojlerem a druhý s bojlerem a oddělenou nádržkou na vodu.
  • Parní generátor s bojlerem Parní generátor s bojlerem je konstrukčně jednodušší a také levnější. Pára se vytváří přímo v bojleru, do něhož se vejde až 1,5 litru vody. Tato kapacita zajistí téměř hodinu a půl nepřetržitého žehlení bez nutnosti dolévat vodu. Pára poté prochází hadičkou do vlastní žehličky a dosahuje tlaku kolem 2,5 barů. V případě, že je třeba vodu dolít, je nutné počkat, až tlak v bojleru poklesne. Tento „nedostatek“ činí uvedený typ parních generátorů měně atraktivní.
  • Parní generátor s bojlerem a oddělenou nádržkou na vodu Parní generátor s bojlerem, který má oddělenou nádržku na vodu, vyvine tlak páry až 5 barů. Voda se nalévá do nádržky s kapacitou až jednoho litru. Část odtéká do bojleru, kde se teprve vytváří pára. Díky tomuto systému lze dolévat vodu do nádržky kdykoli během žehlení, pokud je to tedy vůbec nutné.

Parní generátor a jeho výhody

- extrémní výkon - dlouhá doba žehlení bez nutnosti dolévání vody - kvalitní žehlící plocha - vertikální napařování
ab
ab
ab
ab
ab