Kategorie

Dokážete si vybrat správný nátěr pro dřevo v exteriéru?

Dřevěné povrchy vystavené venkovním povětrnostním vlivům to mají o poznání složitější než klasický nábytek ukrytý před nepřízní počasí pod střechou.

Právě z těchto důvodů je nutné k venkovnímu nábytku přistupovat obezřetněji a zvolit vhodný nátěr na dřevo s odpovídající UV ochranou, který mimo jiné prodlouží jejich životnost. V opačném případě se setkáte s nepříjemným odlupem a celkovým vzhledovým znehodnocením.

Barva na dřevo

Pokud se rozhodnete pro jakoukoliv z barev, je vhodné nejdříve dřevěný povrch opatřit penetrací. Díky využití této strategie zamezíte napadení dřevokaznými škůdci, mechem a plísní. Penetrace dřevo napustí do hloubky a následně se na ní lépe uchytí plná krycí vrstva v podobě barvy. Ta dokáže ustát i příchod prvních mrazíků či naopak extrémně suché podmínky. Pro zachování určitého standardu používejte pouze kvalitní nátěry na dřevo, jejichž výrobce se nebude schovávat pouze za líbivé reklamní slogany.

Balakryl na dřevěné ploty

Balakryl patří jednoznačně k nejprodávanějším nátěrovým hmotám v České republice, přičemž v segmentu vodou ředitelných barev nemá na trhu žádnou konkurenci. Jediné balení Balakrylu dokáže oživit až 60 metrů čtverečních plotu, obložení a dalších dřevěných ploch. Jedná se o rychle schnoucí nátěr, který navíc dokáže zvýraznit přirozenou strukturu dřeva.

Barva venkovní na dřevo

Venkovní barva na dřevo musí být mnohem vyšších kvalit, než je tomu při použití v interiéru. Je nutné si uvědomit, že tento přírodní materiál je porézní a doslova vyžaduje řádnou ochranu před povětrnostními vlivy. Včasný nátěr odpovídajících kvalit dokáže váš plot a další dřevěné konstrukce dostatečně ochránit před zbytečným poškozením v podobě nežádoucích prasklin a loupání se. Mezi nejvíce preferované typy barev patří vodou ředitelné, jelikož mají větší průtažnost, menší sklon ke křídování a delší životnost.

ab
ab
ab
ab
ab