Kategorie

Dobrý den s dobrou kávou

Dobrá káva se může pít kdykoli a kdekoli, jako společenská záležitost i jako obřad zcela soukromý - během staletí se stala předmětem rituálu pro dobrý start dne i pro jeho dobrý závěr.
 

Existuje snad tisíce rad, jak si připravit kávu klasickým, netradičním i zcela ojedinělým způsobem. Na "vážně dobrý kafe" najdete návod snad v každé domácnosti, ať už jsou použité ingredience, způsob přípravy i konzumentské zvyklosti jakékoli.

Kolébka kávy - Etiopie

Někde vám může, jinde zase nemusí chutnat. Ale pokud jde o skvělou kvalitu, většinou se na ní shodneme všichni. Vždyť i káva má svou kulturu a krásu v rozmanitosti. Jenom je nutné umět ji poznat, naučit se vybrat si, a stejně jako ve víně hledat a nacházet i v dobré kávě své. V dávných dobách lidé plody kávovníku žvýkali, čímž se naučili využívat látky povzbuzující organismus i ducha. Dnes už nedokážeme přesně určit, odkud káva pochází, ale za pravděpodobné místo jejího zrodu se považuje provincie Kaffa v Etiopii, odkud si sebou nese i svůj název, a odkud se rychle rozšířila do arabského světa.

Neodmyslitelná součást našich dnů

Vůbec první zmínky o veřejně připravovaném kávovém nápoji se datují k 15.století, kdy byla v Istanbulu otevřena vůbec první kavárna a prostřednictvím obchodníků se rychle rozšířila do Benátek a poté po celém starém kontinentu. Lidé se v dnešní době stávají vnímavějšími, zabývají se vším, co se týká zdravého životního stylu a věcí, které nezatěžují náš organismus. Nejlepší je čistá, klidná hlava. Zjitřit smysly, zvýšit vnímavost a prohloubit potěšení a radost z krásného dne dokáže svými účinky jemně povzbudivá káva.

"Naše" káva

Ten správný požitek z kávy je věcí individuálního charakteru, osobního přístupu. U nás máme rádi kávu více neutrální, lehce nasládlou, ani kyselou, ani hořkou či kořeněnou. Jemně povzbudivá káva nezpůsobuje kofeinový šok, kterému je tělo vystaveno při pití silné kávy, ale povzbudí a harmonizuje celý organismus. Pití kávy je jedním z nejkrásnějších ranních rituálů. Na chvíli se zastaví čas, lidé si v pohodlí vypijí svůj šálek lahodného moku a pokračují dále v každodenním kolotoči povinností.

Kavovary-online

Zkuste si ale představit, že vám bude káva doručována přímo domů, navíc budete vlastnit přístroj, který pro vás po stisknutí jediného tlačítka uvaří báječnou čerstvou kávu... Odpadnou vám tak zdlouhavé nákupy a vaření a takto ušetřený čas potom můžete strávit mnohem příjemněji, například nad šálkem vynikající kávy s přáteli nebo rodinou. S touto myšlenkou vstoupila v roce 1994 na český internetový trh firma Attacktrade spol. s r.o. Její internetový obchod www.kavovary-online.cz je stále jediným svého druhu na českém trhu. Jeho provozovatelé se za tu dobu stali prvotřídními odborníky. Narozdíl od jiných prodejců se firma Attacktrade zaměřuje pouze na prodej kávovarů ověřených a spolehlivých značek. Je například autorizovaným prodejcem kávovarů a doplňků na přípravu kávy značky Saeco, nabízí ale také prodej zrnkových, mletých i bezkofeinových káv.

Nákup kávy je vpodstatě jednoduchou záležitostí, jen je třeba se řídit několika pravidly: -vždy je lepší, koupit si nemletou, praženou kávu. To zaručí její čerstvost při přípravě. -mletou kávu  skladujte na chladném, tmavém a suchém místě v dobře těsnící nádobě určené jen pro ni, protože káva snadno vstřebává cizí pachy.

Ranní káva už od dob Rettigové

Dříve bylo zvykem jíst, resp.pít ranní polévku. Už Magdalena Dobromila Rettigová ji nahradila kávou podávanou ve stejně velkém hrnku, oslazenou a zalitou velkým množstvím mléka. Z kávy tak bylo vlastně první teplé jídlo dne, takové pick-me up. Něco, co člověka zvedlo, probudilo, povzbudilo do další činnosti. Dnes káva slouží stejným způsobem. Bývá prvním kontaktem s něčím příjemným…

"Machři¨" na dobrou kávu

…a proto jsou tady odborníci, kteří se vyznají ve svém oboru. Dělají vše proto, aby jejich služby byly prvotřídní, kteří vědí, jak poradit a pomoci. Navíc nákup přes internet je skutečně pohodlný. Firma Attacktrade zaměstnává řadu specialistů, kteří vám ochotně odpoví na jakékoliv dotazy týkající se kávovarů a kávy. Na měsíc červen navíc připravily www.kavovary-online.cz pro své zákazníky skvělou soutěž! Každý, kdo si koupí kávovar jakékoliv značky v hodnotě nad 10 000 Kč, bude zařazen do slosování o Fatboy originál v hodnotě 5 390 Kč! Do soutěže firma věnovala pět kusů těchto multifunkčních relaxačních vaků. Na vzhled (možná právě vašeho) sedacího vaku se můžete podívat na www.fatboy-online.cz. Více infomací na: www.kavovary-online.cz Attacktrade spol. s r.o., Sportovní 4, 602 00 Brno Tel..: 541 249 137, fax.: 541 249 138

 
ab
ab
ab
ab
ab