Kategorie

DIY: Zmrzlinová jmenovka či dekorace

DIY: Zmrzlinová jmenovka či dekorace

Chystáte letní oslavu pro svá dítka anebo přemýšlíte, jak originálně zabalit dárečky na jejich narozeniny? Vytvořte pro ně speciální zmrzlinové jmenovky. Nebojte, tyhle se vám neroztečou. 

Co budete potřebovat? 

- bílou čtvrtku

- barevné čtvrtky

- několik nanukových dřívek

- lepidlo

- tužku

- nůžky

- ozdobné kamínky, stužky, krajky...

- případně kružítko

Krok číslo 1

Nejprve si udělejte šablonu z tvrdého papíru, kterou následně budete obkreslovat na barevné čtvrtky. Tvar šablony je čistě na vaší faktazii, my jsme volili klasický nanukový. 

Krok číslo 2

Začněte podle šablony obkreslovat na barevné papíry a pečlivě vystříhávat. 

Krok číslo 3

Vezměte nanukové dřívko a přilepte ho na vystřižený papírový nanuk. Chvilku přitlačte prstem a nechte lepidlo alespoň minutu zaschnout. 

Krok číslo 4 

začněte s dekorováním přední strany nanuku. Použijte, co vás jen napadne nebo co dům dá. Můžete vyzkoušet nalepovací kamínky, krajku, mašličky anebo jiný druh papíru. 

Krok číslo 5

K nanukům můžete připravit z jiných barevných čtvrtek také talířek. Stačí jen udělat kružítkem dvě odlišně velká kolečka, vystřihnout je a přilepit menší na větší. 

A je hotovo! 

Tyto jmenovky použijte buďto jako dekoraci k zabalenému dárku, anebo třeba na dětskou párty, kdy na stolek ke každému místu položíte nanuk se jménem dítka, které jste pozvali. Tak alespoň nedojde ke strkanici o volné židličky. 

Nanuky můžete také zapíchnout třeba jako ozdobu do dortu nebo na muffiny. 

 

Další inspiraci, čím překvapit své děti, najdete třeba v našem videu

ab
ab
ab
ab
ab