Kategorie

DIY: Začínáme vyrábět s křišťálovou pryskyřicí

DIY: Začínáme vyrábět s pryskyřicí

Určitě jste už někde viděli šperky, které vypadají, jako kdyby někdo zalil do skla třeba květinu. Jde o pryskyřici a možná vás překvapí, že práce s ní není tak těžká, jak se na první pohled může zdát.

Co budete pro práci s pryskyřicí potřebovat?

  • ochranné pomůcky (jde o chemické přípravky, proto je ochrana dýchacích cest a pokožky na místě)
  • plastové, silikonové a dřevěné pomůcky pro práci s pryskyřicí
  • komponenty na výrobu šperků
  • třpytky, transparentní barvy a perleťové pudry určené pro tvorbu s pryskyřicí

Jakou křišťálovou pryskyřici vybrat?

 

Na výrobu šperků a dekorací je ideální křišťálová pryskyřice imitující sklo. Zalít do ní můžete prakticky cokoliv: květy, rostlinky, fotky atd. Pro slabší odlitky se zase hodí křišťálová pryskyřice pro glazurování a k výrobě ohebných výrobků flexi křišťálová pryskyřice. Snadno je navíc smícháte se třpytkami, pudry a barvami, díky čemuž vytvoříte spoustu originálních kousků. 

Jak na to?

 

Křišťálovou pryskyřici koupíte v obchodech, jako je eshop korálky.cz, a to ve dvou balení: pryskyřice a tvrdilo. Ty musíte ve správném poměru smíchat (návod krok po kroku najete na obalech). Do jednotlivých odlitých částí můžete přidat barvy, třpytky a perleťové pudry, které vykouzlí mnohé variace.

 

Pak už je jen na vás, co zalijete a zda použijete komponenty na šperky nebo třeba silikonovou formu. My vám ve videu už brzy pár nápadů ukážeme.

Fotogalerie

ab
ab
ab
ab
ab