Kategorie

DIY: Vyzkoušejte 6 netradičních způsobů pěstování rostlin

Vyzkoušejte 6 netradičních způsobů pěstování rostlin

Zahradničení a všemožné pěstování rostlin chytá nový dech. V době, kdy převážně sedíme a koukáme do počítačů, může být malý kousek přírody příjemným zpestřením. Prohlédněte si rostlinné trendy poslední doby, které si můžete vyrobit i sami doma. 

Řasokoule zelená je poměrně vzácný druh vlasovité zelené řasy. Mechovité kouličky jsou na pěstování velmi nenáročné a schopné vydržet i sto let. Stačí jim dostatek světla a studenější voda, kterou je potřeba jednou za dva týdny vyměnit. Hnojivo ani nic podobného není potřeba, řasa žije z fotosyntézy.

Kokedamy, v japonštině „mechové koule“, si můžete zavěsit do prostoru nebo je položit na talíř či misku. Jedná se způsob pěstování rostlin v balech zeminy obalených mechem. Původně se tímto způsobem pěstovaly bonsaje, ale nyní je možné nechat levitovat téměř jakoukoliv pokojovou rostlinu. Pokud chcete vědět více, přečtěte si náš rozhovor s milovnicí kokedam Lenkou Hrubou.

 

Pokud se chcete dozvědět, jak na to, můžete se přihlásit na kurz. 

Foto: zahradananiti.cz

Vertikální zahrady nebo obrazy z živých rostlin představují možnost umístit si pás zeleně téměř kamkoliv. Zahrady umístěné kolmo na stěně je možné vytvořit z jakéhokoliv typu rostlin, zeleň může růst do výšky nebo převisat. Kromě estetického efektu zelené plochy čistí a zvlhčují vzduch. S automatickým zavlažovacím systémem je navíc možné docílit minimálních nároků na údržbu.

 

Jak na zahradu na stěně? Jednoduše, podívejte se sami. 

Foto: zahradanastenu.cz

Tilandsie z čeledi broméliovitých žijí epifyticky, což znamená, že živiny a vlhkost absorbují z ovzduší. Proto k růstu nepotřebují zeminu, stačí jim jen dopřát světlo a jednou týdně je orosit. Je možné je pěstovat jen tak zavěšené, položené nebo ve skleněné nádobě, aeráriu či teráriu.

Foto: zahradananiti.cz

Aerária z foukaného skla jsou ideální pro pěstování tilandsií, sukulentů, mechů, ale hodí se například i pro orchideje. V interiéru fungují jako celoroční dekorace.

Foto: zahradananiti.cz

Terária nejsou jen pro chameleony, ale slouží i k pěstování rostlin. Dobře poslouží pro uchování sukulentů, kaktusů, vlhkomilných rostlin nebo mušliček z dovolené.

Foto: zahradananiti.cz
ab
ab
ab
ab
ab