Kategorie
Kategorie: Video

DIY: Velikonoční věnecLíbilo se vám video? Dejte nám o tom vědět kliknutím na ikonu

Přemýšlíte, jak ještě vylepšit své bydlení? Vyrobte si třeba moderní jarní dekoraci z přírodních materiálů. Podle našeho video návodu to bude hračka. 

Krok č. 1

Připravte si vrbové proutky, které necháte den předem namočené ve vodě. Budete potřebovat asi 10 proutků. 
Vezměte 4 proutky a spojte jejich konce. Pro upevnění použijte provázek nebo lýko. Konce pevně svažte k sobě. Tímto vytvoříte jakousi konstrukci věnce. Myslete také na poutko, které si z provázku nebo lýka hravě uděláte - stačí jediná smyčka, abyste měli hotový výtvor za co pověsit. 

Krok č. 2

Vezměte další proutky a jeden po druhém obmotávejte po obvodu právě vytvořené konstrukce. Provlékejte a navazujte proutky na sebe. Tvarujte buďto jako věnec nebo jako vajíčko. Pokračujte tak dlouho, dokud nebudete mít pocit, že je váš věnec dostatečně silný. 

Krok č. 3

Jakmile máte hotový věnec, je čas na přípravu vajíček, kterými si konečný výtvor dozdobíme. 
Ideální jsou vajíčka z polystyrenu. Jednoduše ho napíchněte na jeden z vrbových proutků pro snazší manipulaci a natřete ho celé lepidlem. 

Krok č. 4

Vezměte si provázek a vajíčko potřené lepidlem začněte odspodu obmotávat provázkem. Dejte pozor, aby vám provázek seděl na vajíčku a navazoval na předešlý - již nalepený kus. Provázek není potřeba stříhat, namotáváte přímo z klubka na jeden zátah. Hotové vajíčko odložte a nechte zaschnout. 

Krok č. 5

Vezměte si druhé vajíčko, napíchněte ho na proutek a opět ho pomažte lepidlem. Tentokrát pouze jeho spodní polovinu. Použijte bílá peříčka a jedno po druhém je odspodu nalepujte na vajíčko. Pokud se peříčka odlepují, jemně je přitiskněte na několik vteřin k vajíčku neb přidejte trochu lepidla. Peříčka by měla směrem nahoru tvořit tvar tulipánu. Horní polovinu vajíčka nechte bez lepidla, abyste navodili pocit nadýchanosti a lehkosti. 

Krok č. 6

Hotová vajíčka můžete dozdobit dle vlastní fantazie. My jsme peříčkové vajíčko převázali provázkem, na který jsme ještě navázali zelenou větvičku. 

Vajíčko z provázku jsme dozdobili dřevěnými drobnými dekoracemi, které seženete v papírnictví nebo v květinářství. 

Krok č. 7

Vajíčka jsme nechali zaschnout a dozdobili jsme věnec. Použili jsme větvičky Eukalyptu, pistácie, kočičky... Zvolit můžete jakoukoli zeleň, kterou najdete na zahradě nebo na procházce parkem. Krásně se na věnci vyjímá i zlatý déšť. 

Krok č. 8

Na závěr jsme uvázali mašli z lýkových provázků a přivázali ji na spodní část vajíčka. Krásně se tím zakryjí všechny zastrkané větvičky do korpusu. Nakonec jsme použili nazdobená vajíčka i s vrbovým proutkem, který jsme také připevnili přímo do korpusu a obmotali lýkovým provázkem. 

A máme hotovo. Krásná přírodní dekorace je připravena na vyzdobení jakéhokoli koutku vašeho obydlí :) 

ab
ab
ab
ab
ab