Kategorie
Kategorie: Video

DIY pro děti: Čím nakreslit putovní kamínky?



Líbilo se vám video? Dejte nám o tom vědět kliknutím na ikonu

Malé kamínky s obrázkem. Některé připomínající umělecké dílo, jiné jsou hravé, protože je malovala nadšená dětská ruka. Putovní kamínky se stávají oblíbenou zábavou, a tak není divu, že jich můžete najít čím dál tím víc. Vyrobte je s dětmi také a udělejte někomu radost.

Putovní kamínky můžete ozdobit akrylovými barvami a štětcem. Nám se ale osvědčily akrylové fixy, kterými se dcerce dobře kreslí. Koupíte je v papírnictvích a výtvarných potřebách. Pokud chcete malovat detailnější obrázky, pořiďte si akrylová pera, s nimi vám to půjde jedna radost.

Když kamínek schováte na méně frekventovaném místě, může se stát, že ho hned tak někdo nenajde. Možná zmokne, třeba i několikrát. Proto je dobré barvy zafixovat bezbarvým lakem, který po zaschnutí zajistí odolnost vůči vodě.

Jak to s putovními kamínky chodí?

Namalujte je a na zadní stranu napište své PSČ a název skupiny na Facebooku, kam se má hlásit nálezce. Třeba budete mít štěstí a opravdu se dozvíte, kdo vaše dílko našel. O dalším osudu rozhodne právě dotyčný. Může si ho nechat pro štěstí nebo pošle kamínek dál tím, že ho opět někde nechá pro nového nálezce.

Náš tip: Pokud se zapojíte do kamínkování, sledujte skupinu Kamínky, která je asi největší českou skupinou nadšenců do putovních kamínků.

 

Putovní kamínky mohou být skvělou motivací pro děti, aby chtěly na procházku, co říkáte?

Fotogalerie

Pro inspiraci.
ab
ab
ab
ab
ab