Kategorie

DIY: Přírodní velikonoční věnec

DIY: Přírodní velikonoční věnec

Hledáte inspiraci, jak si jednoduše, rychle a sami doma vyrobit velikonoční dekoraci? Zkuste si s námi umotat věneček ve tvaru velikonoční vajíčka z vrbového proutí, který dozdobíme dalšími přírodními materiály.

Připravte si vrbové proutky, které necháte den předem namočené ve vodě. Budete potřebovat asi 10 proutků. 
Vezměte 4 proutky a spojte jejich konce. Pro upevnění použijte provázek nebo lýko. Konce pevně svažte k sobě. Tímto vytvoříte jakousi konstrukci věnce. Myslete také na poutko, které si z provázku nebo lýka hravě uděláte - stačí jediná smyčka, abyste měli hotový výtvor za co pověsit. 

Vezměte další proutky a jeden po druhém obmotávejte po obvodu právě vytvořené konstrukce. Provlékejte a navazujte proutky na sebe. Tvarujte buďto jako věnec nebo jako vajíčko. Pokračujte tak dlouho, dokud nebudete mít pocit, že je váš věnec dostatečně silný. 

Jakmile máte hotový věnec, je čas na přípravu vajíček, kterými si konečný výtvor dozdobíme. 
Ideální jsou vajíčka z polystyrenu. Jednoduše ho napíchněte na jeden z vrbových proutků pro snazší manipulaci a natřete ho celé lepidlem. 

Vezměte si provázek a vajíčko potřené lepidlem začněte odspodu obmotávat provázkem. Dejte pozor, aby vám provázek seděl na vajíčku a navazoval na předešlý - již nalepený kus. Provázek není potřeba stříhat, namotáváte přímo z klubka na jeden zátah. Hotové vajíčko odložte a nechte zaschnout. 

Vezměte si druhé vajíčko, napíchněte ho na proutek a opět ho pomažte lepidlem. Tentokrát pouze jeho spodní polovinu. Použijte bílá peříčka a jedno po druhém je odspodu nalepujte na vajíčko. Pokud se peříčka odlepují, jemně je přitiskněte na několik vteřin k vajíčku neb přidejte trochu lepidla. Peříčka by měla směrem nahoru tvořit tvar tulipánu. Horní polovinu vajíčka nechte bez lepidla, abyste navodili pocit nadýchanosti a lehkosti. 

Hotová vajíčka můžete dozdobit dle vlastní fantazie. My jsme peříčkové vajíčko převázali provázkem, na který jsme ještě navázali zelenou větvičku. 

Vajíčko z provázku jsme dozdobili dřevěnými drobnými dekoracemi, které seženete v papírnictví nebo v květinářství. 

Vajíčka jsme nechali zaschnout a dozdobili jsme věnec. Použili jsme větvičky Eukalyptu, pistácie, kočičky... Zvolit můžete jakoukoli zeleň, kterou najdete na zahradě nebo na procházce parkem. Krásně se na věnci vyjímá i zlatý déšť. 

Na závěr jsme uvázali mašli z lýkových provázků a přivázali ji na spodní část vajíčka. Krásně se tím zakryjí všechny zastrkané větvičky do korpusu. Nakonec jsme použili nazdobená vajíčka i s vrbovým proutkem, který jsme také připevnili přímo do korpusu a obmotali lýkovým provázkem. 

A máme hotovo. Krásná přírodní dekorace je připravena na vyzdobení jakéhokoli koutku vašeho obydlí :) 

 

Podívejte se také na další inspiraci, jak si vyjarnit své bydlení. 

ab
ab
ab
ab
ab