Kategorie

DIY: Podzimní dekorace na dveře

DIY: Podzimní dekorace na dveře

Pojďte si s námi vyrobit podzimní dekoraci na dveře, která okamžitě zaujme každého příchozího. Jak na to vám ukážeme krok za krokem. 

Vše, co budete na tuhle nádheru potřebovat, je pouze drátek, větvičky vřesu dle vašeho výběru, zahradní nůžky nebo kleštičky, obyčejnou tužku a ozdobnou stužku. 
Když seženete vřes chemicky ošetřený nebo různě barevně nastříkaný, máte jistotu, že vám neuschne a vydrží vám dělat parádu až do Vánoc, dokud ho nevyměníte za vánoční věnec. 

Vše potřebné máme připraveno, takže se můžeme pustit do tvoření. Někdo vyrábí podzimní věnec na dveře, my budeme ale originální a ukážeme vám výrobu jiné podzimní dekorace. Závěsného srdíčka z vřesů! 


Jak tedy na to? 

Nejprve vezměte drátek a pomocí obyčejné tužky ho rukou zohýbejte do tvaru srdíčka. Tužka vám poslouží k tomu, abyste snadno připravili háček na konečné zavěšení dekorace. 

Spoj drátku můžete zalepit izolepou nebo svázat stužkou. Tou poté pokračujete v obmotávání celé konstrukce srdce tak, aby drátek nebyl vůbec vidět. Stužku můžete na drátek upevnit třeba lepidlem, při důkladném utažení drží i sama. 

Jakmile máte drátek obmotaný ozdobnou stužkou a ujistíte se, že vám dobře drží, můžete se pustit do přidávání vřesu. Ten si rozdělte na jednotlivé větvičky, aby se vám s ním dobře pracovalo. Na konstrukci ho připevníte slabým zeleným drátkem nebo nití. Vřes přikládejte v takové vrstvě, aby pokryl celou konstrukci.

Na konci svažte větvičky okrasnou stužkou tak, aby nebyly vidět spoje, a máte hotovo! 

Překrásná podzimní dekorace je na světě. 

 

Podívejte se i na další podzimní dekorace, které si můžete doma hravě vyrobit. 

ab
ab
ab
ab
ab