Kategorie

DIY: Květináče, co dům dal

DIY: Květináče, co dům dal

Potřebujete vysadit nebo přesadit bylinky, sazeničky či květiny, anebo chcete vytvořit zajímavou dekoraci ze svých oblíbených rostlinek, ale zrovna nemáte po ruce žádný květináč? Nevadí, poradíme vám, jak se bez něj hravě obejít. 

Tou nejjednodušší možností, kterou můžete využít, je staré plato od vajíček. Stačí do něj nasypat hlínu a můžete začít vysazovat. Dávejte si jen pozor při zalévání, při častém zavlažování velkou dávkou vody může plato navlhnout a protéct. Proto ho buďto vystelte igelitem, anebo jen zalévejte méně. 

Pokud jste si vysadili hned několik druhů semínek, doporučujeme si vyrobit malé popisky a označit si, kde co máte, aby se vám posléze sazeničky nepomíchaly. 

Použitou PET lahev nemusíte hned nosit do kontajneru, hodí se jako podlouhlý květináč na nové sazeničky. Stačí do ni po celé šířce i délce horní strany vystřihnout díru a nasypat substrát. Pak už rovnou sázíte. 

Pro ještě lepší efekt můžete plastové víčko obmotat lýkovým provázkem. 

Máte doma staré a používané akvárko? Tak jste pro něj právě našli uplatnění! Naplňte ho z 1/3 hlínou, do které pak vsaďte květiny, přidejte kamínky nebo svíčky a máte parádní dekoraci do jakéhokoliv pokoje. 
Rostlinky samozřejmě mohou být i umělé, abyste nemuseli řešit jejich zalévání. 

Stejně tak poslouží i staré zavařovací sklenice nebo jiné velké skleněné nádoby, které vám doposud jen zabíraly místo ve sklepě nebo v kuchyni. 

Díky své výšce se skvěle hodí jako dekorace na balkon či na terasu, případně do koupelny nebo do vstupní haly či chodby. 

Kolikrát už jste si domů z obchodu přivezli dřevěnou bedýnku? Netřeba řešit její recyklaci nebo vyhazování, krásně se hodí jako přírodní truhlík pro vaše okrasné květinky. Jen ji před tím, než do ni vložíte kytky nebo květináčky, nezapomeňte vyložit igelitem, aby vám při zalévání neprotékala voda tam, kde ji opravdu mít nechcete. 

A nakonec stará dobrá klasika - plechovky. Ať už vám doma zbyly po zelenině nebo barvě, můžete je nadále využít jak jako květináče, tak jako vázu na řezané květiny. 

Když z nich sloupnete papírovou etiketu, zůstanou vám stříbrné, můžete si je ale sami nabarvit právě zbylou barvou a docílit tak originálního designu. 

ab
ab
ab
ab
ab