Kategorie

DIY: Jedlé vánoční dárky

DIY: Jedlé vánoční dárky

Nebaví vás vánoční šílenství v obchodech a raději dáváte něco opravdu od srdce? Máme pro vás několik tipů na jedlé vánoční dárky, které jistě vykouzlí obdarovanému úsměv na tváři. 

Koření na svařák 

Začneme tím nejvoňavějším a nejvděčnějším dárečkem, který můžete předat - vlastní pytlíčky s kořením na svařené víno. Stačí nakoupit malé dárkové pytlíčky na šperky, naplníte je však něčím úplně jiným než náramkem nebo korálky. Připravte si nasušenou pomerančovou kůru, skořici vcelku, hřebíček, badyán, sušené švestky nebo brusinky a všechno hezky naaranžujte do pytlíčku. Ten můžeme ozdobit smrkovou větvičkou nebo opět jedním kouskem skořice. 

Vlastnoruční sušenky nebo perníčky

Doma upečené sušenky anebo vlastnoručně nazdobené perníčky, to je dárek od srdce. Stačí je pak jen naskládat na sebe a převázat ozdobnou stuhou. Pokud seženete velkou skleněnou nádobu s víkem, můžete dobroty naskládat do ní. I tu nezapomeňte ozdobit vánoční mašlí a přidat třeba větvičku chvojí. 

Homemade vaječňák

Domácí likér, to je prostě klasika. Ať už se rozhodnete vyrobit čokoládový, karamelový anebo old school vaječňák, obdarovaný bude jistě zářit štěstím. Jsme s vámi, takže jsme pro vás rovnou připravili recept na rychlý a jednoduchý vaječný likér: 

 

Připravte si následující:

  • 500 ml neslazeného kondenzovaného mléka
  • ½ vanilkového lusku nebo 1 lžička vanilkového extraktu
  • 350 g krupicového cukru
  • 5 žloutků
  • 300 ml brandy nebo rumu (množství můžete upravit podle chuti)

Jak na to? 
V hrnci svařte kondenzované mléko, vanilkový lusk a cukr. Nechte částečně vychladnout, a pokud jste použili vanilkový lusk, vyjměte ho. Žloutky dejte do mísy a postavte nad vodní lázeň. Za stálého míchání přilijte hotovou směs z mléka a cukru. Míchejte do zhoustnutí a poté nechte vychladnout. Až po vychladnutí přidejte brandy nebo rum. A máte hotovo! 

Na lahvičku nalepte vlastnoručně popsanou etiketu a skvělý dárek je na světě. 

Vlastní koupelová sůl

Pro ralax mysli i uvolnění těla jsou koupelové soli naprosto skvělé. A kdo by něco takového nepotřeboval hlavně během svátků. Takže neváhejte a pusťte se do vyrábění vlastní soli. 

 

Co budete potřebovat? 

  • růžovou himalájsou sůl
  • sušené kvítky růží, levandule nebo bylinek
  • vaše oblíbené koření
  • éterické oleje 

Jak na to? 

Sůl s bylinkami a všemi sušenými kousky smíchejte v míse, poté přidejte několik kapek oleje a vše opět dobře promíchejte. Hotovou sůl dejte nejlépe do skleněné uzavíratelné nádoby. Převázejte mašlí a máte hotovo! 

 

Domácí mlsání

Tento druh dárku můžete pojmout vyloženě po svém. Záleží, komu budete dobroty darovat. Naším tipem je domácí bezlepková granola, směs ořechů, základ pro ovesnou kaši se sušeným ovocem anebo čokoládová či jogurtová pěna s musli a ořechy. Pěnu nezapomeňte uchovávat do poslední chvíle v chladu. 

Na cedulku můžete připsat věnování anebo složení, což ocení každý alergik. 

 

Podívejte se také na to, jaké vánoční trendy letos frčí v dekoracích ;) 

 

ab
ab
ab
ab
ab