Kategorie

DIY inspirace: Co s dětmi vyrobit?

DIY inspirace: Co s dětmi doma vyrobit?

Kvůli koronaviru jsme mnohem víc doma, proto se jistě hodí každý tip, čím zabavit děti. Nám se osvědčilo vyrábění. Užijete si u něj totiž spoustu legrace.

Modelování dětičky baví. A nebojte se, nemusíte mít doma keramiku nebo modurit, stačí připravit vizovické těsto z vody a hladké mouky.

 

Odvažte si 0,5 kilogramu hladké mouky a odeberte zhruba polovinu. Tu promíchejte s 200 ml vody a pomalu tvořte těsto, přičemž postupně zapracujte i druhou polovinu odvážené mouky. Těsto by mělo být opravdu hladké, je tedy potřeba ho buď připravit dopředu, nebo dětem pomoci. V igelitovém sáčku nebo zabalené v potravinářské fólii nechte těsto před noc odpočívat v lednici.

 

Výrobky by měly asi tři hodiny schnout. Potom je sušte v troubě nastavené na 50 stupňů. Po pár hodinách přidejte teplotu na 100 stupňů a nechte, dokud pečivo nezíská zlatavou barvu.

 

Obarvit svá dílka mohou děti vodovkami, temperami i fixami. 

Menší dětičky baví lepení. Vezměte proto ze spíže těstoviny ve tvaru mašliček. Ty ať obarví veselými barvičkami. Poslouží následně na lepení různých obrázků.

Roličky od toaletního papíru jsou vděčným předmětem k vyrábění. Navíc stačí opravdu málo dalších potřeb: lepidlo, barvy a barevný papír. Pokud je to ale možné, klidně mohou děti použít ještě nalepovací kamínky, třpytky a dekorativní samolepky. Fantazii se meze nekladou.

Lampionové průvody letos neproběhnou. To ovšem neznamená, že si nemůžete udělat svůj, a to s vlastnoručně vyrobeným lampionem.

 

Z papírového tácku se vystřihne prostředek. Tato díra se zalepí pečicím papírem, který propustí světlo. Nakonec stačí jen slepit nebo sešít sešívačkou s druhým papírovým táckem a vyzvobit. Na rozsvícení je nejlepší speciální lampionová tyčka s ledkou. 

 

Zvláště holčičky mají různé drobné předměty, třeba sponky do vlasů, na které se hodí organizér. Ukažte jim tohoto jednorožce a uvidíte, že se do tvoření rády pustí. 

 

Základem je plechovka, ze které jsou opravdu dokonale odstraněny ostré části. Výhodou je, že může být nízká, ale i vyšší, která se hodí jako tužkovník. Nejprve se plechovka musí obarvit temperkami. Obličej, uši a roh jsou vyrobeny s pomocí barevného papíru a vlásky z vlny. Snadné, a přitom tak krásné.

 

 

Na Světě Bydlení najdete spoustu dalších nápadů na vyrábění. Podívejte se do kategorie Tipy a inspirace.

ab
ab
ab
ab
ab