Kategorie

Dětský pokoj není žádná věda

Dětský pokoj není žádná věda
Jak zařídit takový dětský pokoj a na co v něm nesmíte rozhodně zapomenout?

V pár bodech by měl pokoj pro děti být jednoznačně bezpečný, pohodlný, inspirativní a pokud možno barevný. Zdá se to složité, ale není tomu tak, jen je zapotřebí myslet na pár důležitých věcí. Samozřejmě bychom v první řadě měli vědět, pro kolik dětí bude dětský pokojíček určen. Pokud se jedná o jedináčka, máme ruku volnější, pokud v něm mají být dvě a více dětí, je to poněkud složitější, ale i tak se to dá zvládnout. Vše vám usnadní například patrové postele

Zkuste začít tak, že si samotný pokoj rozdělíte do několika zón, které se navzájem nebudou překrývat. Děti tedy budou mít jasně vyhraněný prostor na hraní, poté pracovní kout na domácí úkoly a samozřejmě postel a skříně. Co se týče nábytku, je to u dětí poněkud složitější. Výška židle jim bude za chvíli malá, a my tak musíme kupovat novou. Skvělou úsporou je nábytek, jehož výšku můžete postupem času upravovat, a to jak u židle, tak u stolu, postele či skříní.

Další otázka zní: co s podlahou? Položit koberec nebo nechat třeba jen lino? Ideálním řešením je pravděpodobně kombinace obojího. Do pokojíčku dejte větší koberec, například do té hrací zóny či k posteli, pracovní zónu nechte ale klidně bez koberce. Případně jeho umístění můžete postupem času změnit.

Pokud v pokoji řešíte nedostatek příležitostí k sezení, doporučujeme pořídit všemi dětmi oblíbený sedací pytel fatboy. Seženete je v nejrůznějších barvách i velikostech a některé z nich mohou sloužit i jako pohodlná přistýlka pro přespání kamarádů. 

A jakou zvolit barvu? Nábytek, jako je stůl či postel, zvolte klidně neutrální, dítě to pravděpodobně bude používat několik let, proto je lepší dát přednost něčemu klidnějšímu. U zdi se nebojte zaexperimentovat, použijte klidně kombinaci více barev, na každou stěnu něco jiného či zvolte nějaký oblíbený motiv vašeho dítěte.

Velmi oblíbeným doplňkem je poslední dobou nalepovací nástěnná tabule, na kterou si vaše dítko může psát křídou poznámky. Případně mu tam můžete napsat vy seznam úkolů, co je potřeba přes víkend udělat. Tabule je snadno omyvatelná vlhkým hadříkem. Takovou tabuli seženete třeba tady

 

Přečtěte si také naše tipy, jak zařídit pokojíček pro holk, nebo se inspirujte pokojíkem pro kluky.

ab
ab
ab
ab
ab