Kategorie

Dětské pokojíčky jako z pohádky. Tyhle nadchnou malé i velké

Dětské pokojíčky jako z pohádky. Tyhle nadchnou malé i velké

Jako malí jsme si asi všichni vysnívali, jak by mohl vypadat náš pokojíček. Realita ovšem často bývala úplně jiná, protože tuzemský trh rozhodně nenabízel takový výběr, jaký je v současnosti. Skončete tedy s nostalgickým vzpomínáním a dopřejte fantastický pokojík svým dětem.

Zámek pro princeznu

 

Která holčička by nechtěla večer uléhat do postele, jakou by jí záviděly všechny slavné pohádkové dcery králů a královen. Tohle honosné sídlo také poskytuje spoustu zábavy. Z balkonku je báječný výhled na celý pokoj, takže odtud malá panovnice může dozorovat celé své království. A až to začne být nuda, šup po klouzačce dolů do podzámčí mezi plyšové poddané.

Pro mořeplavce

 

Mapy, majáky, kormidla i kotvy – to bude bavit každého malého objevitele, co rád zkoumá zákoutí neznámých míst a prožívá dobrodružství. Se sportovními prvky, jakými jsou například žebřiny a závěsné kruhy, si navíc užije dostatek pohybu. 

Útulný domeček

 

Domečky na stromech jsou dětmi velmi oblíbené. To však samozřejmě neznamená, že máte do pokojíčku táhnout vzrostlou dřevinu. Stačí takový domek postavit místo klasické postele. Poskytne dostatek soukromí a se spoustou polštářů a jemnými světýlky bude tím nejútulnějším koutkem dětského pokoje. A možná jeho obyvatel nebo obyvatelka přestane večer škemrat, že ještě nechce do postele. 

Město v místnosti

 

Zajímavě řešený pokojíček není tabu ani u trochu větších dětí. V domku se bude skvěle spát a nahoru, na ochoz, zase můžete umístit matraci a poštáře, a tak z tohoto prostoru udělat útočiště pro odpočinek, učení, čtení i povídání si s kamarády. Přijít by sem však mohlo také druhé lůžko, ať už pro přespávajícího kámoše, nebo sourozence.

Jaká vlajka bude vlát?

 

Ještě jednou se na závěr vrátíme k tématice moří a oceánů. Tentokrát jde přímo o spaní na lodi! Uznejte, že v takové posteli se musí zdát sny plné dobrodružných výprav. Je jen na malém námořníkovi, jakou si vyvěsí vlajku, jestli drsných pirátů, nebo objevitelů.

ab
ab
ab
ab
ab