Kategorie

Dětská postýlka? Především přístupná a bezpečná

Dětská postýlka? Především přístupná a bezpečná

Místo odpočinku pro vaše dítko, které je třeba mít maximálně k dispozici. A ideálně ještě stylově. 

Postel jako nejdůležitější kus nábytku

První věcí, která neomylně přijde člověku na mysl při zařizování pokojíčku, je dětská postýlka. Ta ze všeho nábytku zabere snad nejvíce místa – nejen ona samotná, ale i prostor, který je kolem ní nutno zachovat pro pohodlnější manipulaci. Ideální je rozestup nejméně 75 cm, horní hranice samozřejmě stanovena není, ale dalo by se říct, že čím více, tím lépe.

Koše a kolébky?

K dispozici jsou i různé koše a kolébky, ale tato řešení nejsou pediatry příliš doporučována, protože ve chvíli, kdy si děťátko bude muset zvykat z kolébky na postel obyčejnou, uspávající pohupování mu bude chybět a bude mít s usínáním zbytečné obtíže.

Klasická dětská postýlka má také tu výhodu, že z ní vaše malé bude mít výhled do místnosti, kterého se také bude dožadovat. I z tohoto důvodu tedy nejsou koše a kolébky příliš perspektivní. Naopak jejich výhodou je mobilita, a pokud je pro vás tento faktor směrodatným, je na místě zvážit dětskou postýlku s kolečky.

Jak poznat bezpečnou postýlku?

Nutné je myslet i na bezpečnost vybavení postele. Dávejte si například pozor na teplé textilní látky, příliš teplé přikrývky nebo dvojitě přeložené deky, které by mohly způsobit přehřátí.

Stejně tak je nutné odstranit z postýlky vše, na čem by se dítě mohlo přidusit, např. stužky, provázky, kusy látky nebo i držátka na dudlík. Pozor i na polštáře, ty nejsou pro děti doporučovány do věku dvou let.

Pokud jde o plyšáky, poté, co s ním vaše malé usne, dejte je radši z dosahu dítěte na místo, kde na ně bude mít po probuzení výhled.

V momentě, kdy se vaše dítě začne rozhlížet po světě, přijde i potřeba svět prozkoumávat, a to ideálně zblízka. Průzkumníci jsou mnohdy neoblomní, je proto namístě mít možnost snižovat výšku matrace.

Úložný prostor jako bonus

Vyhrávají pak především ti, kteří jsou schopni zkombinovat postýlku společně s úložným prostorem, jako to bývá u postelí pro starší děti. Jak již bylo naznačeno, při zařizování pokoje se hraje skutečně o každý milimetr, ale mělo by se pochopitelně dbát především na bezpečnost.

Předeme tedy hodně štěstí se zařizováním!

 

Pokud hledáte inspiraci na zařizování dětských pokojíčků, koukněte u nás na ty pro holky anebo jak zařídit pokoj pro kluky

 

Fotogalerie

+5
+3
ab
ab
ab
ab
ab