Kategorie

Designový nábytek z bambusu

Designový nábytek z bambusu
Bambus nebo teak se v evropských bytech a domech tolik nevidí. Konzervativní Evropané i nadále věří svému nábytku z buku, dubu či smrku.

Klasický evropský nábytek, který je v současné době populární, se může jen velmi těžko rovnat v kvalitě nábytku z bambusu. Tato dřevina je takřka nezničitelná a vydrží daleko více než klasické dřevo. Stovky metrů vysoká bambusová lešení okolo japonských či čínských mrakodrapů nejsou náhodou.

Cena bambusu je zatím poměrně vysoká, ale vzhledem k tomu, že se jedná o nejrychleji rostoucí dřevinu na světě, tak tomu jistě v budoucnu tak nebude. Stejně jako zaplavuje Evropu textil z východu, tak je otázku času, kdy se do Evropy pohrne i nábytkářské zboží.

Z bambusu si můžete koupit křesla, židle, stoly, police dokonce i postele a skříně. Štípaný bambus může být pro změnu vynikající dekorací v podobě stínítek či paravánů. Bambusový nábytek je vždy upraven bezbarvým lakem, který dotváří jeho odolný povrch. Zákazníci si mohou na samotný nábytek dle svého přání navrhnout čalounění. Jestli dojde k vytopení vašeho bytu nečekanou povodní, tak si buďte jisti, že nábytek z bambusu vyhazovat nemusíte. Vyměníte jen čalounění, jelikož vlhkost této dřevině neuškodí. Bambusový nábytek můžete využívat i na zahradě.

Pokud se rozhodnete, že si pořídíte nábytek z teaku, tak nepočítejte, že je vyráběn tuctově. Teak je vzácná dřevina s vynikajícími vlastnostmi. Abnormální tvrdost a jeho středně těžká hmotnost, dlouhá trvanlivost, odolnost proti hnilobě, plísním či termitům jsou tou pravou odměnou za vyšší cenu. Nábytkářské firmy s tímto dřevem velmi rády pracují, jelikož mají možnost vyrobit zboží, které bude se stárnutím získávat další krásu.

Skříně či stoly z tohoto dřeva jsou velice příjemné na dotek. Jeho zlatohnědá barva s občasnými černými pruhy ozdobí každou kancelář. Z teaku si můžete nechat vyrobit nejen nábytek, ale také okenice, okenní rámy anebo robustní dveře do domu. Pokud disponujete přebytečnými financemi, tak jistě není zbytečností nechat si z teaku zhotovit podlahovou krytinu. Je velice pravděpodobné, že vás tato nákladná investice bez problémů přežije.

Ručně se zpracovává také nábytek z ratanu. Tato surovina se stává populární v Evropě daleko více než teak nebo bambus. Ratanový boom je příčinou vzniku ratanového klubu i internetových stránek s ratanovým zbožím. Ratanový nábytek je na rozdíl od teakového nábytku velice lehký, a proto se hodí do domácností, v nichž žijí starší lidé, kteří mohou mít problém při stěhování gauče či křesla. Hmotnost ratanového zařízení je v porovnání s klasickým nábytkem poloviční.

 

ab
ab
ab
ab
ab