Kategorie

DESIGNOVÉ LAHŮDKY Z KOLEKCE GEORG JENSEN

Luxusní produkty značky George Jensen jsou známé po celém světě. Nyní si je mohou čeští obdivovatelé nejen prohlédnout, ale také zakoupit přes novou webovou stránku www.georgjensen.cz. K dostání je zde prakticky celý sor
Luxusní produkty značky George Jensen jsou známé po celém světě. Nyní si je mohou čeští obdivovatelé nejen prohlédnout, ale také zakoupit přes novou webovou stránku www.georgjensen.cz. K dostání je zde prakticky celý sortiment GEORG JENSEN Living.
 

Dánské kořeny světoznámé značky

Moderní designové výrobky GEORGE JENSEN mají dlouholetou tradici. Zakladatelem je dánský stříbrník a sochař Georg Jensen (1866-1935), který si v roce 1904 otevřel svou dílnu v Kodani. Díky svébytnému stylu a řemeslné zručnosti si získal okamžitý úspěch, a to nejen v Dánsku. Z malé dílny vznikla velmi úspěšná společnost ještě před Jensenovou smrtí – obchody nesoucí jeho jméno můžete nalézt v Paříži, New Yorku, Berlíně nebo Londýně.
 

Pokračovatelé    

Jensenův charakteristický design dále rozvíjeli a moderní době přizpůsobovali významní designéři. K těmto talentovaným lidem patří kupříkladu Nanna Ditzel, Vivianna Torun Bülow-Hübe, švédský princ Sigvard Bernadotte, Henning Koppel a Johan Rohde.
 

Sortiment této dánské značky

Původně jste pod touto značkou mohli zakoupit převážně šperky, příbory a nádobí. Jako většina jiných, i společnost GEORG JENSEN postupně rozšířila svůj sortiment na větší škálu výrobků. I přes větší kvantitu ale společnost dbá především na vysokou kvalitu, řemeslnou dovednost a unikátní design. V současnosti tato značko nabízí šperky s diamanty a drahými kameny, z platiny, zlata i stříbra, hodinky, sezónní dekoraci. Na webové stránce www.georgjensen.cz jsou ovšem prezentovány především výrobky pro běžnou potřebu – kuchyňské potřeby, kancelářské doplňky, dárkové sety, svícny, vázy, hodiny, různé osobní předměty (klíčenky, klipy na bankovky, pouzdro na cestovní pas, nůž na dopisy a podobně).
 

Užité materiály

Většina výše zmíněných výrobků (především kuchyňské potřeby a kancelářské doplňky) vyrábí designéři z nerezu. Dalo by se říci, že nerez je předním materiálem značky GEORG JENSEN. U některých výrobků se používá také vysoce leštěný nerez, který tomuto materiálu dodá odlišný nádech. Designéři samozřejmě pracují i s jinými materiály – na internetových stránkách je k dostání například cukřenka z ABS (ABS skořepina je velmi pevný materiál, používá se třeba k výrobě helem, krytů kol aj.), některé produkty jsou pokryty pogumovaným plastem (pro lepší uchopení). Dále využívají také hliník, sklo, silikon, stříbro. Ozdoby (vánoční, velikonoční) jsou vyráběny především z mosazi pozlacené až 24 karátovým zlatem. Ale i některé ozdoby jsou z nerezu.
 

Představa o cenách výrobků

Na závěr uvedeme pro Vaši představu ceny několika výrobků značky GEORG JENSEN. Tato značka samozřejmě není pro každého. Produkty této značky jsou pochopitelně dražší, ale ne nedostupné. Kupříkladu nerezová mísa stojí 1680Kč, pozlacená vánoční koule 868Kč, květináč ze skla a nerezu 2520Kč.  Ovšem kdokoli si potrpí na výrobky nesériové výrobky, unikátní, osobité, počítá s tím, že si připlatí. Pokud máte rádi jednoduchou eleganci, mohly by se Vám zalíbit právě produkty značky GEORG JENSEN.
 
Info, foto: www.georgjensen.cz
 
ab
ab
ab
ab
ab