Kategorie

Designblok plný nápadů a inspirací

Příznivci moderního designu již tradičně, netrpělivě očekávají co přinese Designblok, kterého úroveň se každým rokem viditelně zlepšuje. Tato velkolepá prohlídka všeho, co patří do oblasti designu příjemně překvapila i tentokrát…

9. ročník zatím nejsilnější

Téměř šedesát obchodů s designem, přes šedesát designérů a designérských studií, více než desítka galerií a českých výrobců designu tvořili letos zatím nejrozsáhlejší ročník Designbloku v jeho devítileté historii.

Tour de design

Letošním tématem tohoto unikátního projektu byl „Tour de design“, kterým doslova vřela celá Praha, zejména zóny Staré a Nové Město, Holešovice, Karlín a Vinohrady.  Centrem celého dění se stala továrenská hala Superstudio ve čtvrti Karlín, kde si návštěvníci mohli prohlídnout více než osmdesát výstav včetně individuálních prezentací designérů.

Každý si přišel na své

Mezi hromadou známých jmen a značek nás asi nejvíc potěšila expozice společnosti UP závody, která je legendou českého nábytkářského průmyslu a touto formou veřejně oznámila svůj comeback do světa moderního designu. Dalším milým překvapením byla premiéra designu nové láhve Mattoni, uvedení nové kolekce skla od moravské sklárny Květná, originální multifunkční stage společnosti Sony nebo módní přehlídky, které nepochybně oživily atmosféru celé akce. Součástí Designbloku byly přednášky renomovaných designérů a konference Den profesionálů, které se zaměřily především na odbornou veřejnost. Velkolepá a inspirativní cesta designu se s námi rozloučila sedmého října. Už teď se ale těšíme na další, 10. ročník, který by měl proběhnout v Praze v termínu 7. – 12. 10. 2008.

ab
ab
ab
ab
ab