Kategorie

Den matek: Chcete potěšit maminku? Máme pro vás tipy na dárky!

Den matek se blíží!

Den, který oslavuje všechny mamiky, je za dveřmi. Pokud přemýšlíte, čím obdarovat tu svoji, nechte se inspirovat našimi tipy.

Krabička plná překvapení

 

Do krabičky, ideálně ve tvaru srdce, narovnejte všechny možné drobnosti, o kterých víte, že maminku určitě potěší.  Může jít o kosmetiku, sladkosti, talismany, šperky... i mix tohoto všeho. A nezapomeňte na kartičku s věnováním a přáním ke Dni matek. Vaše maminka bude mít z každého drobného dárku jistě radost.

Zapojte děti

 

I vám nejspíš děti přinesou nějaký obrázek nebo výrobek, a tak je přizvěte také k výrobě dárku pro vaši maminku. Vždyť co může babičku potěšit víc, než dílko od milovaného vnoučete. 

 

K výrobě navíc stačí malířské plátno, které koupíte v papírnictví nebo výtvarných potřebách, temperky, štětec a voda. No a samozřejmě malý umělec! 

 

A kdyby se náhodou dětem do malování nechtělo, tvořit obrazy jde také lepením. Vyzkoušejte třeba babiččin portrét, na němž budou její šaty zdobit knoflíky, jak na to se podívejte do článku DIY pro holčičky: Knoflíková princezna

Koš s dobrotami

 

Dárkové koše jsou sice klasikou, ale když si s tím, který chcete darovat mamince, vyhrajete, může jít o naprosto osobní dárek. Dejte do něj vše, co jí chutná, a nezapomeňte ani na něco ostřejšího a kytičku. Lahvinku si pak můžete dát spolu a nejen, že si na Den matek přiťuknete, ale ještě strávíte společným povídáním hezké chvíle.

 

Případně přidejte také speciální bonboniéru! Vyrobíte ji podle našeho postupu.

Něco na zub

 

Také vás maminka po celý rok romazluje svým kuchařským uměním? Oplaťte jí to ve sváteční den dortem, muffiny nebo třeba sušenkami. Inspirovat se můžete naším valentýnským receptem na jahodové brownies, který v sobě dokonale propojuje chuť čokolády a sladkého ovoce. 

Květina nikdy nezklame

 

Možná by se mohlo zdát, že darovat květinu je ohranou písničkou, ale my ženy je prostě dostáváme rády. Jen zvažte, zda konkrétně vaši maminku nepotěší spíš rostlinka v květináči, kterou bude moci hýčkat dlouhé roky, než řezaný puget. Například orchidej svými květy kytici hravě nahradí.

 

Odvážnější můžou vyrobit kokedamu, tedy moderní variantu pěstování květin v závěsné kouli. Ano, budete kvůli tomu muset nakoupit v zahradnictví, ale výsledek stojí za to. Jak na to, najdete v článku DIY: Kokedama.

ab
ab
ab
ab
ab