Kategorie

Dekorační trendy letošních Vánoc

Dekorační trendy letošních Vánoc

Které barvy jsou letos trendy? A jaký vybrat stromeček? Víme - poradíme!

Období svátků se neodkladně blíží, a tak je možná čas oprášit ozdoby a rozplést řetězy - nebo to letos zkusit opravdu poctivě! Nic totiž nenavodí kouzelnou atmosféru Vánoc právě tak jako malé ozdobné detaily, které můžete v interiéru umístit na tradiční ale také zcela originální místa. S přípravou domova na zimní slávu vám totiž rádi pomůžeme!

Vyzdobený pokoj by neměl hrát všemi barvami - ani o Vánocích! Snažte se proto zvolit omezenou barevnou paletu, která zůstane výrazná, ale přitom bude vypadat skvěle. Za trendy barvy letošní sezóny se počítají modrá, šedá, růžová a fialová. V kombinaci s tradičními zlatými a stříbrnými kovovými prvky - a samozřejmě přírodní zelenou - dosáhnete moderního a neotřelého vzhledu v kterékoliv části vašeho domova.

Již několik let se stále oblíbenějším prvkem stávají skleněné doplňky - vázy, svícny nebo ozdobné nádoby. Právě pro ně snadno najdete místo v jakémkoliv koutě a navíc neriskujete, že zátiší bude vypadat přeplněně nebo křiklavě. Přidejte třeba trochu přírodnin nebo pravé dřevěné povrchy a trendy vánoční stůl nebo římsa jsou na světě.

Doba naopak nepřeje závěsům ani ubrusům - udržte je proto spíše v odstínech bílé a minimalistickém duchu. Dáváte tak zároveň možnost jiným prvkům lépe vyniknout. Za výjimku můžeme považovat snad jen vzorované přikrývky a polštáře, které koneckonců při vánoční pohodně nesmějí chybět.

Pestrobarevná světýlka zkuste letos nechat ve sklepě. Mnohem lépe budou letos vyhovovat ta čirá a jednobarevná. Do hry znovu přicházejí také přírodní a atypické stromečky - a třeba i jejich exotické verze. Umělinám se pokuste vyhnout úplně - a pro věnce a girlandy to platí dvojnásob!

Na konec nesmíme zapomenout na nekonečné možnosti vaší fantazie a DIY. Právě vlastnoručně zhotovené dekorace zaručeně upoutají nejlépe. Letos do nich zkuste zakomponovat třeba svíčky nebo právě světýlka. Skvěle zapůsobí i netradičně zabalené dárky - recyklovaný papír a provázky vypadají parádně a navíc šetří peníze i přírodu.

Ať už se chystáte slavit Vánoce v duchu posledních trendů, retro nebo DIY, pamatujte především na to, že tu pravou sváteční atmosféru vytváříte vy sami. Přejeme, aby pro vás byl konec letošního roku designový, ale především klidný a pohodový.


A na další vánoční inspriraci koukněte do naší fotogalerie :) 

Autor:
Jan Kroupa

Jan Kroupa

ab
ab
ab
ab
ab