Kategorie

Dejte šanci nábytku z druhé ruky!

Dejte šanci nábytku z druhé ruky!
Jestliže jste se právě nastěhovali do svého prvního bytu, zařizujete nově obývák nebo se jen snažíte o zasazení změny ve svém bydlení, nevrhejte se do ukvapeného nakupování. Pokud něco totiž opravdu stojí za zkoušku, je to nábytek z druhé ruky.

Ne každý musí holdovat opotřebenému zboží, ale tento alternativní druh nákupu má nesporně spoustu výhod. Navíc má nábytek z druhé ruky své kouzlo, vlastní duši a příběh. Je skvělé vědět, kde se ono křeslo, na kterém se dnes koukáte na televizi, nacházelo ještě před pár týdny. Kde se po takovém zboží ale shánět?

Díky sociálním sítím a spoustě aplikací se mezi ně naštěstí řadí i snadné shánění nabídek. Zaregistrujte se například na aplikaci letgo nebo se přidejte do facebookových skupin ze svých lokalit (např. Bazar Praha apod.), ve kterých jsou věci nabízeny vyloženě za symbolické částky. A to nejen nábytek jako takový, ale například i oblečení nebo retro hračky! 

Co je přirozeně další výhodou již použitého nábytku – jeho nízká cena. Ta se často může stát ještě nižší, pokud do konverzace s nabízejícím trošku zapojíte svého obchodního ducha nebo nabídnete jako vedlejší úplatek láhev vína (což velice často zabírá). Anebo si vezmete více kousků od jednoho prodávajícího. Třeba rovnou takový obývákový setík. 

Ne nutně musí levnější nábytek znamenat znatelné opotřebení, naopak velmi často se stává, že věci jsou takřka jako nové. I tak je ale na místě být obezřetný a před samotnou koupí si nábytek důkladně prohlédnout, abyste po jeho přivezení k sobě domů nebyli zbytečně zklamaní. Proto se rozhodně vyplatí si pro svůj staronový vyhlédnutý kousek dojet osobně a vše při převzetí okouknout. Ať už se jedná o nábytek nebo jen o malé doplňky. 

Další věcí, která znatelně přispívá ke vstřícnosti prodávajícího, je rychlost odvozu, aneb čím dříve, tím lépe. Takže především dlouho neotálejte a případnou nabídku si alespoň předčasně rezervujte, aby vám ji někdo „nevyfouknul“. A potom už nezbývá nic jiného než si užívat pohodlí domova a kochat se svými novými kousky. 

ab
ab
ab
ab
ab