Kategorie

Dávka roztomilosti: Tohle jsou ta nejněžnější velikonoční vajíčka

Inspirujte se těmi nejroztomilejšími velikonočními vajíčky

Existuje spousta metod, jak ozdobit velikonoční vajíčka. Některé jsou náročné, jiné hravě zvládne i úplný začátečník nebo malé dítě. My jsme si pro vás připravili inspiraci snadných možností, které jsou ale ve výsledku opravdu okouzlující a roztomilé.

Děti budou nadšené

 

Zajíček k Velikonocům patří, protože je považovaný za symbol zmrtvýchvstání. Navíc se na jaře zajíci dost často ukazují v blízkosti lidských obydlí, takže vznikla pověra, že dětem nosí vajíčka, hlavně čokoládová. A tak by ušák neměl chybět ani u vás doma, ať už porcelánový, keramický nebo vlastnoručně vyrobený z obarveného vajíčka, kterému jen dolepíte papírové uši, čumáček s fousky a fixem namalujete očka.

Jemné malůvky

 

Říká se, že v jednoduchosti je krása, a v tomhle případě to rozhodně platí. K vytvoření těchto krásných velikonočních vajíček vám stačí barevné fixy a bílá vajíčka.

 

Tip: Jestli chcete vajíčka posadit do obalu, ale nelíbí se vám, že má ošklivou hnědou, šedou nebo zelenou barvu, přestříkejte ho dvěma vrstvami pastelové barvy ve spreji.

Netradiční, ale roztomilí

 

Holčičky jednorožce zbožňují, a tak je můžete nechat, ať si malé stádečko vytvoří. Ano, nejsou zrovna velikonoční klasikou, ale dětská radost je důležitější, no ne?

 

K výrobě budou potřebovat uvařená nebo vyfouknutá vajíčka, tvrdší bílý a růžový papír, lesklý papír, fixu nebo samolepky očí; kamínky, kytičky, perličky na nalepení a lepidlo. A přidat můžou i třpytky!

Zvířátka z přírody

 

Pokud  máte rádi přírodní prvky, pohrajte si s větvičkami, pírky i stonky a květy rostlin. Například  na sovičku nemusíte mít právě závratný malířský talent, je snadná a vypadá dokonale. 

 

Tip: I v případě, že nebudete vajíčka nechávat v jejich přirozeném odstínu, ale rozhodnete se je obarvit, zůstaňte u přírodních metod, návod najdete v článku DIY: Velikonoční vajíčka bez chemie.

Holky, stydlínky

 

Roztomile se rdící vaječné panenky vám svými květinovými věnečky domů vnesou jarní náladu. Růžičky jsou sice umělé, zato nikdy neuschnou a budou přinášet radost celé Velikonoce a klidně i po nich. 

 

Tip: Plastu se případně vyhnete papírovými květinami, které koupíte za pár korun v obchodech s dekoračními předměty, ve výtvarných potřebách a některých květinářstvích.

Pro milovnice ručních prací

 

Zajíčky jsme začali a i jimi skončíme. Tentokrát se jedná o nejnáročnější metodu v našem výběru. Nicméně snaha a ohánění se háčkem přinese krásný výsledek v podobě roztomilých zaječích uší. A vajíčka v tomto případě můžete nechat v jejich přírodním provedení, v odstínech hnědé, krémové a béžové budou působit jemně a přirozeně.

ab
ab
ab
ab
ab