Kategorie

Ďábel je v detailu:

Bytové doplňky dodají místnosti jedinečnost a charakter. Jejich výběr by měl být ovlivněn nejen hodnotou, kterou jim přikládáte, měl by také přispět k celkovému efektu pokoje. Volba doplňků je asi nejvíc ovlivněna barevností a stylem místnosti. Jejich výběr však mohou omezit také stavební prvky.
Máte-li malá okna, volte raději žaluzie nežli vytoužené nařasené záclony. Velké plochy stěn jsou zas jako stvořené pro nástěnné dekorace a dekorativní nástěnné osvětlení. K doplňkům patří také praktické součásti interiéru, jako například kliky dveří, vypínače nebo tepelné radiátory, které přispívají k celkovému vzhledu pokoje. Zvláštní kapitolou jsou právě tepelná tělesa. Ta by neměla být nikdy ošklivá nebo příliš nápadná. Pokud máte v obývacím pokoji velký, nevzhledný radiátor, můžete ho schovat za hezké obložení.

Textilie a čalounění

Textil a textilní doplňky by měly být přirozenou součástí každé obytné místnosti. Při jejich výběru byste měli dbát nejen na estetickou stránku, ale také na to, jak se budou udržovat a co vydrží. Měkký materiál jako je hedvábí, vlna nebo samet určitě pokoj zútulní a proteplí. Měli byste však myslet na to, že tyto látky jsou poměrně choulostivé, a tak se hodí spíš pro doplňky, které používáte příležitostně. Další možností je jejich použití na méně frekventovaných místech, kde se tak rychle neopotřebují. V posledním období je stále frekventovanější kůže. Ta se výborně hodí na čalounění nábytku, ale i na obložení stěn nebo dokonce části podlahy. Kůže se hodí jak ke starému, tak k modernímu zařízení pokoje.

Podlaha do pračky

Velmi oblíbené jsou snímatelné potahy, které jsou přizpůsobené tvarům křesel nebo pohovky. Podle druhu látky se dají vyprat v pračce nebo chemicky vyčistit. Jedinou nevýhodou je, že se při praní mohou srazit. Proto se při nákupu ujistěte, že jsou předeprané nebo z materiálu, který se nesráží.

Závěsy a polštáře

Závěsy mohou okna opticky zmenšit a zároveň dodat záclonám na zdobnosti. Látka, ze které jsou vyrobeny, nemusí být tak odolná jako čalounění. Pravdou však je, že lehčí i těžší závěsy lépe visí a snáz se nařasí, když jsou podšité nebo podložené lehkou bavlněnou látkou. Polštáře jsou především díky různým tvarům, barevnostem a finanční dostupnosti velmi příjemným dekorativním prvkem. Pro zvýraznění celkové atmosféry nebo jednotlivých interiérových prvků můžete použít polštáře kontrastních barev a vzorů. Pokud preferujete vyrovnaný a klidný styl, pořiďte si polštáře ze stejného materiálu nebo se stejným motivem, jaký jste již použili v pokoji. Skvělým nápadem je touto vyhledávanou dekorací ozdobit podlahu. Polštáře tak mohou sloužit také jako místo pro posezení nebo meditaci.
ab
ab
ab
ab
ab