Kategorie

Cylindrická vložka do dveří je stejně důležitá jako dveře!

Certifikovaná cylindrická vložka vhodně doplní bezpečnostní dveře a bezpečnostní kování. Snadno tak docílíme maximálního možného zabezpečení naší domácnosti, a o to přeci jde!
Co je pro vás v životě nejdůležitější? Rodina, domov? Chcete tyto hodnoty chránit tak, jak je to jen nejvíce možné? Při zabezpečování domu se snažíme podchytit každé riziko. Chceme si koupit alarm, na naší zahradě už nevítané hosty vyštěkává německý ovčák, když odjíždíme na dovolenou, poprosíme souseda, aby vybíral naší poštovní schránku a plnil popelnici… Každé zabezpečování domu i bytu ale začíná u dveří.

Cylindrická vložka hraje při zabezpečení významnější roli, než byste čekali!

A při zabezpečení vchodových dveří hraje jednu z hlavních rolí cylindrická vložka. Jak zařídit, aby právě ta vaše aspirovala na pomyslného „oscara“ za zabezpečení? Vybírejte pečlivě, a především – hledejte kvalitu. I něco tak zdánlivě nepatrného, jako je cylindrická vložka, může rozhodnout o tom, jak bude ochráněna vaše domácnost. První otázkou, kterou si položíme, by měla být, pro jaké dveře vůbec cylindrickou vložku vybíráme. Chceme ochránit vstupní dveře? Domovní branku? Dveře do sklepa nebo snad dveře do garáže? Ty všechny mohou představovat snadný přístup do našeho soukromí pro případného narušitele. Dle typu použití dělíme cylindrické vložky následovně:
  • klasické cylindrické vložky (pro použití v bytě, kanceláři, domě)
  • zkrácené cylindrické vložky (pro použití ve sklepě, brance)
  • cylindrické vložky s knoflíkem (pro použití v bytě, kanceláři, domě)

Čím vyšší bezpečnostní třída, tím vyšší zabezpečení cylindrická vložka nabízí

Bezpečnostní cylindrické vložky, které chrání naše dveře, se vyrábí ve čtyřech bezpečnostních třídách. Čím vyšší číslo značící bezpečnostní třídu, tím vyšší míru zabezpečení vložka nabízí. Cylindrická vložka třídy 4 je tedy tím nejlepším, co můžeme vůbec pořídit. Zpravidla se jedná o vysoce kvalitní výrobek z kvalitních odolných materiálů disponující navíc celou řadou nejrůznějších „vychytávek“, které brání mechanickému narušení vložky. Je třeba si vybírat „takové výrobky, které jsou odolné proti běžným vykrádacím metodám, jako jsou odvrtání, rozlomení, vyhmatání planžetou nebo bumpingu,“ uvádí špičkový výrobce Tokoz.

Jaké zabezpečení vyžaduje pojišťovna?

Vchodové dveře by měly být zabezpečeny výrobkem bezpečnostní třídy 3 nebo 4. Pokud máme navíc pojištěnou domácnost, měli bychom si ověřit, jaké zabezpečení vyžaduje naše pojišťovna. Prostudovat si pečlivě pojišťovací smlouvu je více než doporučeno – na každém odstavečku záleží a je jedno, jak velkým písmem je napsaný! Kvalitní cylindrickou vložku by mělo doplňovat kvalitní bezpečnostní kování a bezpečnostní dveře. Platí přitom jednoduché pravidlo – všechny tyto prvky by se měly shodovat v bezpečnostní třídě. Jen tak lze docílit plné ochrany. Máme zde tedy jednoduchou rovnici. Například pokud máme bezpečnostní dveře třídy 3, je velmi vhodné je doplnit bezpečnostním kováním a cylindrickou vložkou rovněž bezpečnostní třídy 3. Další otázkou může být, zda sháníme vložku jednostrannou nebo dvoustrannou, respektive jestli chceme, abychom mohli dveře odemykat jen z jedné strany nebo z obou. Rozhoduje samozřejmě i rozměr cylindrické vložky. „Dvakrát měř, jednou řež,“ se říká a je to svatá pravda. Pečlivým přeměřením se vyhneme případné výměně.

Certifikovaný výrobek rovněž značí kvalitu

Další zárukou kvality je i nákup certifikovaného produktu od renomovaného výrobce.  Dlouholeté zkušenosti a dobré recenze od spokojených zákazníků „pojistí“ i vaše bezpečí. Certifikát přitom není jen obyčejný „papír“. Jeho hlavní výhodou, kterou nikdo nezpochybní, je to, že se jedná o produkt testovaný dle normy ČSN P ENV 1627 nebo produkt schválený akreditovanou zkušebnou. Navíc je zaručeno, že kopie klíčů k certifikované cylindrické vložce si neudělá jen tak někdo. Ve většině případů je lze pořídit jen v autorizovaných centrech.

Tip:

Nezapomeňte, že cylindrická vložka do dveří nestačí. Je třeba jí vhodně doplnit např. bezpečnostním kováním na dveře nebo v případě potřeby třeba přídavným zámkem nebo bezpečnostním visacím zámkem. Všechny prvky, které Vás a Váš majetek chrání by měli splňovat stejnou bezpečnostní třídu! To nejlepší pro Vaší ochranu můžete nakoupit třeba zde: www.kovani-design.cz 
ab
ab
ab
ab
ab