Kategorie

ColorStudio: zjistěte, jaká barva omítky se hodí k vašemu domu

Hodláte-li se pustit do nové fasády vašeho domku nebo do vymalování jeho interiéru, pak pro vás bude jistě jedním z nejdůležitějších rozhodnutí vhodný výběr barvy. Ne vždy stačí vaše fantazie k tomu, abyste zjistili, jak bude vámi zvolená barva ladit s okolím, či jak se bude líbit vám osobně. Neponechejte proto nic náhodě a vyzkoušejte ColorStudio!
Cílem programu ColorStudio je usnadnit vám výběr barev omítek, nátěrů, okenních rámů, střechy, stěn v interiéru apod. Program je však natolik univerzální, že jej lze použít prakticky na jakýkoli objekt. A jak že to vlastně funguje? Jednoduše si vyfotíte svůj dům a tuto fotku následně do programu importujete. Po té již můžete vesele měnit barvy prakticky všeho na fotce.

Okno ColorStudia se skládá z ústřední části, kde se nachází importovaná fotografie, z levého panelu, kde máte na výběr z tzv. vrstev, a konečně z panelu vrchního, kde se nachází nabídka pěti tlačítek. Zpočátku si  můžete vybrat na zkoušku nějaký již vytvořený projekt od výrobce anebo vytvořít svůj vlastní projekt, do nějž importujete fotografii svého domu. Kliknete-li v horním panelu na tlačítko Editace, ukáže se vám další panel s více možnostmi úprav fotky.

Nyní se konečně dostáváme k samotné úpravě. Tím, že ohraničíte určité pole na fotce, vytvoříte tzv. vrstvu, jejichž seznam je k nalezení v levém panelu. Tuto vrstvu si můžete představit jako fólii, kterou pak přikládáte v různých barvách na fotografii ve vytyčených oblastech. Tyto vrstvy lze pochopitelně různě barevně upravovat. V plné verzi programu autor slibuje až 50 000 odstínů v 16 vějířích a 31 výrobcích, takže je skutečně z čeho vybírat. (vložit sshot2) Další možnosti úpravy vám poskytuje vrchní panel Editace. Ten nabízí nástroje jako Zoom, kroky zpět či dopředu, Tužka, Čáry a také Vyplnění oblasti s tolerancí, který vyplní určitou zónu, do které kliknete. Nastavením tolerance pak prakticky určujete, jak velká tato zóna bude. Vše si musíte pečlivě vyzkoušet a dostat do ruky, protože odhadnout míru tolerance není vůbec jednoduché. Často tak využijete tlačítko s šipkou dozadu, které symbolizuje krok zpět. Až si vyberete barvu omítky, podloží atd., sdělí vám program, jakou přesně barvu a od kterého výrobce máte požadovat. Upravená fotka se dá vyexportovat do formátu jpeg nebo vytisknout. ColorStudio je program placený. Proto demoverze, kterou si zde můžete stáhnout a vyzkoušet je poměrně značně omezena. Tím hlavním omezením je nemožnost importu vlastní fotky, takže zapomeňte na to, že byste si upravili svůj dům bez zakoupení softwaru. Můžete si ale vše vyzkoušet na modelu, který je v demu přednastaven. ColorStudio s vámi bude komunikovat v češtině a jeho ovládání je po troše tréninku a zkoušení zvládnutelné i pro méně pokročilého uživatele. Cena jedné licence je stanovena na 4 000 Kč, což není zrovna málo. Na druhou stranu, kompletní fasáda rodinného domku je poměrně nákladnou záležitostí, takže se může vyplatit ono  příslovečné „dvakrát měř“ a program si pořídit. Autor: Tomáš Mádle Velikost souboru: 5,9 MB Operační systém: Všechna Windows Licence: shareware Hodnocení: 70%
ab
ab
ab
ab
ab