Kategorie

Co vysadit na zahradu

Jak svou zahradu více rozzářit? Zkuste třeba bambus
Chcete vybočovat z řady a lišit se od svých sousedů? Zkuste se inspirovat neobvyklými tipy na vaši zahradu.

Bambusy

Na naší planetě můžete najít přes 100 druhů bambusů zatříděných do 90 rodů. Je proto z čeho vybírat. Při výběru posuzujeme barvu a tvar listů a stébel, která mohou být zelená, žlutá, červená, šedá nebo černá. Odolné druhy nepotřebují žádnou speciální zimní ochranu, přesto je lepší je před zimou pokrýt suchým listím. Ačkoliv se z počátku může zdát, že rostlina nijak neroste, vždy vytváří jakousi síť kořenů, proto je vhodné vytvořit bambusům záhon ohrazený obrubníkem. Nakonec můžete z vysokých bambusů vytvořit zeď, padaván nebo jakoukoli další dekoraci. 

Dřeviny

Stromy určitě zpestří vaši zahradu, vybrat si můžete z mnoha desítek dřevin, jak vybrat ale právě tu vhodnou pro vás? Pokud máte malou zahradu, budete potřebovat strom, který jí opticky dodá hloubku. Strom si vybírejte i s ohledem na hustotu koruny a zbarvení. Z listnatých stromů pro vás může být skvělý například jeřáb, okrasné jabloně nebo okrasné slivoně. Z jehličnanů zakrslé formy borovic nebo japonské javory. Pokud máte zahradu větší, můžete zvolit například břízu, borovici lesní nebo habr.

Pomůcky

Svou zahradu můžete osvěžit nejen pěknou rostlinou. Zkusit můžete například permanentní sedátko, které je velice praktické při činnosti, u které nepotřebujete po zahradě zrovna běhat. Naším dalším tipem jsou rycí vidle s rámem, práce tak bude o něco snazší než při přehazován půdy klasickým rýčem. Pokud se naopak věčně zabýváte tím, jak urychlit práci při sběru listí, zkuste si pořídit ruční sběrač listí. Jistě se vám totiž někdy stalo, že jste potřebovali v rychlosti nahrabat co největší hromadu, ale rukama zvládnete jen hrst. Jestliže máte naopak problém s provzdušňováním trávníků, zkuste si pořídit návleky s hroty přímo určené na provzdušnění.  

ab
ab
ab
ab
ab