Kategorie

Co potřebuje vaše ložnice, aby nevypadala nudně?

Jak postupovat, když by změnu potřebovala vaše ložnice, ale přitom nechcete sahat k radikální rekonstrukci? Stačí najít jednu nebo dvě věci, které zásadně promění její tvář.

Vzhled ložnice ovlivňuje celý váš den. Večer vám pomáhá uvolnit se a usnout, ráno má působit klidně a povzbudivě, abyste se do nového dne těšili. Pokud vás ložnice nudí nebo vám dokonce kazí náladu, na vašem životě se to projeví. Zkuste několik dekoračních zlepšováků:

Barevné stěny

Málokdo snese v ložnici opravdu pestré a křiklavé barvy, ale na bílou může být časem také neradostný pohled. Zkuste tlumenou tmavší barvu, která se vám líbí, například přírodní odstíny zelené nebo modré, případně uklidňující hnědou. Tmavší barvy napomohou vašemu spánku a snáz přivodí relaxaci. Ložnice také ideálně snese tapety, alespoň na jedné výrazné stěně. Pokud zvolíte toto řešení, tapetujte stěnu naproti oknu, na kterou dopadá nejvíce světla. Ve vysokých bytech si můžete dovolit barevně natřít i strop a případně jej s pomocí "přetaženého" okraje trochu opticky snížit.

Změňte osvětlení

Svítidla většinou patří k dekoračním prvkům, které se dají snadno změnit, a přitom mají zásadní efekt. Existují jistá obecná pravidla, ale konečný výběr je vždycky na vás - vyberte si takové osvětlení, které vám navozuje příjemný pocit. Pravděpodobně to budou spíš lampy s nažloutlým světlem a stínidlem. Světlo v ložnici by nemělo působit příliš utilitárně a technicky ve stylu "podnikatelské moderny". Tedy raději žádné bodovky nebo kancelářské osvětlující panely. Ložnice je místo, kde byste měli zapomenout na práci a relaxovat.

Zkuste kožešinu

Nekupujte pravé kožešiny ze vzácných zvířat, dejte přednost kožešině umělé, případně od spolehlivého dodavatele pořiďte ovčí. Kožešina dodá každé ložnici rustikální nebo luxusní nádech, podle toho, jak konkrétně ji použijete a s čím ji zkombinujete. Chcete-li využít kožešinu jako předložku před postel, je to vhodné v případě, kdy máte buď koberec v tlumené barvě, podlahu z přírodních dřeva či pohledového betonu.  Pokud je váš koberec pestřejší nebo je na podlaze umělá krytina, bude se kožešina lépe výjimat přímo na posteli.

I ložnice může být vánoční

Pusťte do ložnice aktuální sezónu a nikdy se vám neomrzí. Právě teď pomalu nastává čas pro vánoční světýlka, třpytivé ozdoby nebo jenom pár pletených figurek či perníčků. Jednoduchým sezónním doplňkem jsou vonné svíčky, tentokrát třeba s vůní jablek, koření nebo jehličí. Většího efektu dosáhnete s vánočními polštářky, případně celým povlečením. Nemusí na něm hned být andílci a ozdobené stromky, stačí třeba nenápadné sněhové vločky.

ab
ab
ab
ab
ab