Kategorie

Co opravdu potřebujete pro miminko?

Ne, nechceme tvrdit, že byste měli vašemu miminku udělat postýlku ze zásuvky a koupat ho ve dřezu. Ale pravděpodobně by to přežilo ve zdraví.

Když čekáte první dítě, máte většinou tendenci nervózně pořídit všechno, co by se mohlo jen trochu hodit. Při druhém a třetím zjistíte, že zase tak moc nehoří. Výrobci dětských potřeb a zařízení musejí neustále přicházet s novinkami, jinak by jejich byznys nevzkvétal. Vaše novorozeně ale naštěstí zatím nemá nákupní stihomam, a tak mu bude celkem jedno, když na něm rozumně ušetříte.

Kočárek

Do kočárku se jednoznačně vyplatí investovat, což pochopitelně neznamená, že byste měli prostě vybrat cenovku s nejhorentnější sumou. Čtěte recenze, ptejte se známých, uvažujte o svém životním stylu a o tom, kam a jak s miminkem budete cestovat.

Nosítko

Šátky na nošení dětí jsou hit, ale to neznamená, že budou ideální pro vás. Speciálně navržené nosítko je mnohem jistější volba, u které přesně víte, co dostáváte. Pokud se budete při nošení často střídat, hleďte na to, aby nosítko vyhovovalo oběma partnerům, případně raději kupte dvě.

Autosedačka

Máte-li auto, sedačka pro dítě je bez debaty naprosto nezbytná. Ani tady nesmíte příliš šetřit, ale můžete například od známých koupit plně funkční sedačku, ze které jejich dítě vyrostlo.

Kojicí polštář

Kdo nevyzkoušel, neuvěří - speciální polštář na kojení poskytuje matce pohodlí, které se při vysilující péči o miminko stává nutností. Vaše dítě bude spokojené a vy si mateřstvím nezničíte záda.

Dětská židle

Zatímco spát může miminko leckde (dokud nezačne lézt), židli bude potřebovat svoji. Dbejte hlavně na stabilitu a jištění proti náhodnému vypadnutí.

Tip: Látkové pleny

V porovnání s předchozími položkami žádná velká investice. Nicméně důležité jsou, a to i když budete používat pleny jednorázové. Dobře vypraná látková plena vám poslouží každou chvíli, ať už při kojení, na utírání jídla nebo zastínění kočárku proti slunečním paprskům.

Na čem tedy ušetřit?

Čím dál více se opouštějí dětské vaničky, které zabírají příliš místa a nejsou ani nezbytně nutné. Místo vaničky můžete použít buď speciální prostorově úsporný koupací kbelík, nebo potomka jednoduše koupat ve větším čistém umyvadle. Až mu odroste, bude už pravděpodobně sedět a může tedy do běžné vany. Nutná není ani speciální taška na pleny, kterou se vám budou snažit mnohé obchody vnutit. Nejenže se dá nahradit běžnou velkou kabelkou, navíc bývá často ve sportovním designu, který příliš krásy nepobral. A co si budeme povídat, na výlet pleny stejně neponesete v příruční kabele, ale spíš v batohu. Bez oblečení pro miminko se pochopitelně neobejdete, nicméně nemusí to být vůbec závratná položka. Nové kousky prostě doplníte tím, co seženete levněji od přátel, rodiny, případně prostřednictvím bazarů dětského oblečení. Veškerou výbavu z druhé ruky pochopitelně nezapomeňte před použitím vyprat  nebo pečlivě umýt. Jak už jsme psali, speciální dětská postýlka není na začátku úplně nezbytná, budete ji ale potřebovat, až vaše malé začne samo trochu objevovat svět.

ab
ab
ab
ab
ab