Kategorie

Co nového přináší módní trendy do našich koupelen

(komerční sdělení) Ve srovnání s dobou zhruba před třiceti lety trávíme nyní v koupelně mnohem delší dobu. Od té doby se v českých koupelnách změnilo hodně.
 

Miniaturní místnosti, kde se sotva otočil jeden člověk, jsou nahrazovány prostornějšími v ideálním případě s přístupem přirozeného denního světla. Jakým směrem se designéři a architekti vydávají teď?

Propojení prostoru

Asi nejvýraznější změnou v koupelnách je důraz na propojení místností. Dávno již neplatí, že koupelna je schovaná za uzavřenými dveřmi. Nyní se stává součástí jednoho multifunkčního prostoru. Nejčastěji je propojována s ložnicí jakožto místem odpočinku a relaxace. Tento trend ve svých návrzích koupelen často využívají interiéroví designéři, kteří doporučují soustředit veškeré vybavení koupelny ke středu, tedy včetně vany, která by měla představovat hlavní centrální prvek.

Vzory a barvy

Hitem tohoto roku jsou jednoznačně přírodní barvy a struktury. Vede šedá, béžová či písková. Stálicí je samozřejmě bílá. Výrazné barvy nezatracujte, ale použijte je spíše na doplňky, které můžete snadno vyměnit, pokud se vám znelíbí. Velké oblibě se těší i obklady v dezénu dřeva, jenž v lidech vzbuzuje pozitivní pocity. Co se týče vzorů, návrháři se nebrání spojení několika barevně sladěných vzorů. Zajímavých efektů dosáhnete, zkombinujete-li vhodně drobnou mozaiku s velkoformátovými obklady.

Jednoduchost a osobitost

Stále ale platí, že méně je někdy více, a proto převládá zájem o liniově čisté a jednoduché koupelny. Dlouhodobým trendem jsou například sprchové zástěny z čirého skla, které nijak nenarušují ucelený vzhled celé místnosti. Stačí pak jen zvolit sprchový program s neotřelým designovým provedením a jedinečný interiér je na světě.

ab
ab
ab
ab
ab