Kategorie

Co můžete vyhodit hned teď?

Chcete svojí domácnosti odlehčit? Poradíme, kterých věcí se můžete okamžitě zbavit, aniž byste je postrádali. Možná vás překvapí, kolik se jich najde.

Kosmetika

Ano, my víme že každý z těch deodorantů jinak voní. A že tenhle sprchový gel jste si koupili na služební cestě, když jste svůj zapomněli doma, a tenhle nosíte na cvičení, protože se neotevře v tašce. Ale vážně by nestačil jeden? Pokud nevíte, co s nimi, a nechcete téměř plné lahvičky zbůhdarma vyhazovat, použijte sprchový gel zároveň místo pěny do koupele, kondicionér na holení nohou a šampón na ruční praní.

Knihy a časopisy

Ne, nebereme knihy jako smetí a neradíme vám, abyste se zbavovali hodnotného čtiva. Stačí protřídit tituly, které jste třeba koupili jako lehké čtení v paperbacku na dovolenou. Pošlete je dál, věnujte je do bazaru nebo jednoduše nechte v kavárně, kde se jich určitě někdo ujme. Podobně můžete naložit se starými časopisy - ale pozor, odkládání po kavárnách samozřejmě řešte kusově, ne abyste někam přinesli balík jako do sběrny!

Dózy na potraviny

V supermarketech a obchodech s domácími potřebami po nich určitě pokukujete. Vypadají tak prakticky. Dokážete si živě představit, jak denně připravujete skvělá jídla a členové vaší rodiny tak mají neustále něco domácího k snědku, případně si mohou krabičku vzít s sebou do školy nebo do práce. Realita je samozřejmě mnohem méně půvabná. Jakmile plastové dózy opravdu nakoupíte, začnou se doma míchat, ztrácet, skoro nikdy nenajdete to správné víčko, a když se vám to přece jen podaří, na jídlo v lednici se zapomene a krabičku se zkaženým obsahem najdete až příští jaro. Nelámejte to přes koleno, zásoby dóz se zbavte a nechte si jenom ty aktuálně používané.

Staré léky

Všichni to víme a téměř nikdo z nás to nedodržuje: Na každém léku je napsáno datum spotřeby a upozornění, že po vypršení této lhůty je třeba zbytek vrátit do lékárny. Přesto máme občas v lékárničkách aspirin, který pamatuje naše první dětské horečky. Projděte svoji zásobu léků a nemilosrdně vytřiďte ty, které to mají za sebou. Výjimkou mohou být pouze léky, které skladujete po domluvě s lékařem za speciálních podmínek, při nichž nedochází tak rychle k chemickým změnám.

Svíčky

Co darujete známým, když vás nic pořádného nenapadá? Jednou z obvyklých odpovědí bývají svíčky, barevné i bílé, vonné i bez vůně. A protože nějakou tu svíčku občas koupíme sami, za chvíli jich je doma spousta. I když je začneme spotřebovávat, hromadí se vypálené skleněné kalíšky s trochou vosku na dně a zčernalým knotem. Nevyhazujte je rovnou do směsného odpadu, nejdřív je ponořte do misky s horkou vodou, vylijte rozpuštěný vosk, sklenici otřete a dejte do kontejneru na sklo.

ab
ab
ab
ab
ab