Kategorie

Co dokážete se světlem v obývacím pokoji?

Co dokážete se světlem v obývacím pokoji?
Ve svém domově se můžete cítit ještě lépe. Vybavení bytu nebo domu není jen záležitostí vkusného nábytku a sladěných barevných kombinací. Atmosféru domova vytvoříte i správně zvoleným světlem.
Poradíme vám, jakým osvětlením doplnit obývací pokoj, abyste se cítili co nejpříjemněji.

Pokoj ve hře světel

Většina lidí řeší světlo v nejvyužívanější místnosti pouhým lustrem v centrální části, ale to je velká škoda. Kromě závěsného světla vybavte interiér také nástěnným svítidlem. Jedná se o světlo, které namontuje napevno na stěnu. Tento druh využijete nejenom v obývacím pokoji, ale i na chodbě, v koupelně, ložnici nebo dětském pokoji. Obývák představuje ale ve většině domácností nejreprezentativnější místnost, kde se odehrává společenský život a  schází se celá rodina. Dbejte proto na design. Nástěnných světel existuje široká nabídka, takže o výběr nebudete mít nouzi.

Pomocník při čtení

V obývacím pokoji byste měli počítat s výkonem 20 W na metr čtvereční. Při výběru světla berte v potaz také barvu nábytku a celkové barevné ladění stěn. Důvod je jednoduchý. Čím tmavší místnost máte, tím více světla pohltí. Nástěnná svítidla jsou ideálním doplňkovým světlem pro oblast v okolí gauče nebo křesla. Jedná se o alternativu ke stolním lampám a poslouží vám při čtení, nebo pokud chcete vytvořit útulnější atmosféru s tlumenějším světlem.

Udělejte z osvětlení dominantu

Nástěnná svítidla ovšem nemusí plnit pouze praktickou funkci. Udělejte ze zajímavého světla dominantní prvek pokoje. Jak na to? Na stránkách Profisvítidla.cz najdete celou řadu designových kousků, které přitáhnou pozornost a rozsvítí váš obývací pokoj. Při výběru mějte vždy na paměti celkový styl obývacího pokoje a nezapomeňte brát v potaz nejenom tvar, ale i barvu osvětlení, které by mělo do interiéru zapadnout jako dílek puzzle.
ab
ab
ab
ab
ab