Kategorie

Co byste měli chtít od dětského nábytku?

Při výběru nábytku pro děti je potřeba promyslet každý detail. Důležité zásady, na které bychom měli při výběru nábytku do dětského pokoje myslet, by nám neměly být lhostejné. Bezpečnost našich dětí je přeci hlavní priorita při výběru nábytku do pokojíčků našich dětí.....
 

Místnost vhodná pro dětský pokoj

Snažte se ve vašem domě či bytě vyčlenit tu největší místnost právě pro dětský pokoj, aby vaše děti měly dostatek místa na hraní a učení. Myslete také na dostatek úložného prostoru. Nemáte-li dostatečné prostory pro dětský pokoj, pak pořiďte dětem nábytek výškově nastavitelný. Postele v pokoji by měly být zabudované pro šetření prostoru v denním režimu.

Zásady pro výběr nábytku do dětského pokoje

V dnešní době je hlavní snahou rodičů zařídit svým dětem pokojíček barevně a hravě. Mnozí zařizují dětem pokojíčky nábytkem zcela novým, ty tam jsou časy, kdy děti dostávaly nábytek použitý, starý. Dnes mají rodiče spoustu možností zařídit svým dětem pokojík v dobré cenové relaci a kvalitě. Velkou výhodou je, že se nábytek pro děti vyrábí modulární. Modulární nábytek je takový, který se skládá z několika dílů - modlů, se kterýma lze kombinovat různé variace pokoje.  Děti rostou a  jejich potřeby se mění, proto je právě pro ně modulární nábytek naprosto ideální. Další variantou, jak uspokojit své děti a zařídit jim netradiční dětský pokoj, je nechat jim vyrobit nábytek na míru.

Na co při výběru nábytku pro děti nezapomenout?

Nejprve si rozmyslete, zda budete dětem zařizovat pokojík na dobu přechodnou, nebo zda by měl vydržet až do školního věku. Pak je také důležité myslet na zóny, ze kterých se dětský pokoj skládá. Je to zóna k práci, k odpočinku a zóna na hraní. Nábytek by měl být hlavně funkční a bezpečný.  Barevnost pokoje zvažujte až nakonec .

Mají vaše děti spoustu věcí a hraček?

Mají-li vaše děti spoustu věcí, hraček a sportovního načiní, pak nejprve věci roztřiďte, posuďte, co je nezbytné a čeho se můžete zbavit, aby nebyl pokojík dítěte příliš přeplněn zbytečnostmi. Před samotným nákupem nábytku do pokoje svých dětí myslete hlavně na dostatek úložného prostoru. Takový problém se dá například vyřešit skříní, která umožňuje schovat dětské kolo, brusle a jiné sportovní náčiní.

Jeden pokoj pro dvě děti

Máte-li dvě děti, jistě přemýšlíte nad tím, jak jim dětský pokoj uspořádat tak, aby obě děti měly dostatek místa. Dětský pokoj pro dvě děti musí zachovávat soukromí a oddělené prostory pro každé z nich. Do takového pokoje je vhodný tzv. rostoucí nábytek, který "roste" společně s dětmi a lze jej přizpůsobit dle potřeb dětí. Máte-li doma chlapce a dívku, myslete na to, že postupem času se oběma dětem nemusí líbit stejné dětské motivy, proto se svých dětí před nákupem nábytku zeptejte, co by se jim líbilo.

Při výběru nábytku do dětského pokoje dbejte těchto zásad:

• bezpečnost nábytku (bez ostrých hran) • nezávadnost nábytku (kupujte nábytek s certifikátem od výrobce) • vyvarujete se nábytku se sklem • Příliš dětských motivů se dětem postupem času může zprotivit • Dbejte na světelné podmínky dětského pokoje (psací stůl by měl být umístěn u okna) • Psací stůl by měl být dostatečně velký (počítač, pracovní plocha) • nešetřete na rozměru dětské postele, dodržujte velikost 90 x 200 cm

ab
ab
ab
ab
ab