Kategorie

Cihly jako dekorace v interiéru

Cihly jako dekorace v interiéru

Někdo si možní cihlu představí vyloženě jako stavební prvek, není tomu ale tak, zkuste si ji dát do interiéru. Uvidíte, jak zajímavě bude třeba v obýváku působit. 

Cihly jsou stále moderní a to z nich nemusíte vyloženě stavět barák. Naopak. To, co lidé dříve zakrývali, zkuste nyní odkrýt a nechat to vyniknout - například v obývací místnosti či ložnici. Cihla má oproti betonu tu přednost, že připomíná lidskou dovednost a často nese červenooranžovou barvu, tedy teplé variace odstínů. Pokoj pak působí (- možná trochu překvapivě) útulně. 

Dalším důvodem, proč s pořídit cihlovou zeď do bytu, může být to, že jste jednoduše fanda moderních, ale zároveň starších vzhledů zdí, můžete své cihly zabarvit například na bílo. Zároveň je tato varianta fajn, pokud máte raději spíše méně křiklavé a klidnější barvy. Zeď šedá je zase skvělá na údržbu, není na ní vidět téměř žádná nečistota. Váš byt tak bude nádherně industriální.

Dalším místem, kde cihly skvěle vypadají, je kuchyň. Tam ale pozor, abyste je měli například něčím přetřené či pořádně zadělané, aby vám nepadaly kousky zdi do rozdělaného jídla. Skvěle k tomu pak ladí osvětlené kuchyňské přístroje, oranžová tak výborně vynikne. Stejně tak je dobrou volbou i barva bílá. 

A pokud máte doma pracovnu nebo máte možnost volby vzhledu vaší kanceláře, zkuste tuto variantu. Váš pracovní prostor jistě vynikne, nic není nudnějšího než bílé kancelářské zdi. Pokud ale obecně netíhnete ke zdi přímo z cihel, existuje i řada "nalepovacích zdí", které vypadají opravdu reálně a vy, až vás nebude bavit, ji jen jednoduše sloupnete.

ab
ab
ab
ab
ab